Marinovaná kuřecí prsa pečená ve slanině

Suroviny

2 kuřecí prsa
6-8 plátků anglické slaniny
marináda:
3 lžíce zakysané smetany
1 lžíce dijonské hořčice
1/2 lžičky uzené papriky
1 stroužek utřeného česneku
---
sůl
pepř
trochu oleje na opečení
kousek porku

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí prsa nenaklepáváme, jen osolíme a opepříme. Připravíme marinádu smícháním všech přísad. Maso důkladně obalíme v marinádě, přikryjeme a uložíme do chladu.

  2. Necháme minimálně 24 hodin odležet. Měla jsem 2 dny a byla tak akorát. Půl hodiny před pečením maso vytáhneme. Nachystáme slaninu, přeložíme plátky kousek přes sebe. Maso pevně zabalíme. Na pánvičku kápneme trochu oleje a maso zprudka opečeme ze všech stran. Začínáme spojem dolů.

  3. Opečené maso předěláme do předem vyhřáté trouby. Mírně podlijeme a přidáme nakrájený pórek. Pečeme na 180 st. cca 20-25 minut, podle velikosti masa. Na prvních deset minut pekáček přikryjeme a po té dopečeme na barvu.

Komentáře k receptu Marinovaná kuřecí prsa pečená ve slanině

Tématické fráze: marinované kuřecí prsa marinovaná kuřecí prsa kuřecí prsa v anglické slanině marynovana kuřecí kuřecí prsa kuřecí prsa recept kuřecí prsa recepty kuřecí prsa obalené ve slanině pečená kuřecí prsa ve slanině marinovaná kuřecí prsa recept kuřecí prsa marinovana pečená kuřecí prsa recept na kuřecí prsa kureci prsa kuřecí prsa ve slanine recept kuřecí prsa ve slanině kuřecí plátek na slanině kuřecí prsa obalené v anglické slanině recepty s kuřecích na prsou kuřečí ve slanině kureci prsa obalena ve slanině