Listové pečivo se sýrovou náplní

Suroviny

400 g listového těsta
125 g ricotty
125 g čedaru
1 menší vejce
sůl
bílý pepř
pažitka nebo naťová cibulka
vejce na potření

Postup přípravy receptu

  1. Ricottu, jemně nastrouhaný sýr, vejce a nakrájenou pažitku nebo cibulku promícháme a podle chuti opepříme a osolíme.

  2. Listové těsto rozválíme. Pokud máme tvořítko, vykrojíme plné kolečko, pak další s otvory. Do tvořítka dáme plné kolečko, přidáme náplň, okraje potřeme vajíčkem, zakryjeme vykrojeným dílem a přimáčkneme. Jestli nemáme tvořítko, vykrájíme obdélníčky nebo čtverečky, na polovinu dáme náplň, okraje potřeme vajíčkem, přehneme a přitiskneme.

  3. Dáme na plech s pečícím papírem, potřeme vajíčkem a pečeme v troubě vyhřáté na 210°C přibližně 15 min.

Poznámka od kuchařky

Já jsem měla listové celozrnné těsto, v poslední době jsem si ho oblíbila. A zapomněla jsem před pečením potřít vajíčkem, ale ani to nevadilo. Přidala jsem fotku tvořítka.

Komentáře k receptu Listové pečivo se sýrovou náplní

Tématické fráze: sýrová náplň do listového těsta sýrová náplň listové těsto se sýrovou náplní sýrová náplň do těsta listové těsto a ricotta listkove pečivo listovy koláč plněný syrovou naplní tasticky se syrovou naplni listove testo se slanou naplni chorvatské pečivo s náplní chorvatské jídlo z listového těsta syrove pecivo z listoveho testa recepty z listove celozrnne těsta parmazanové šátečky z listového těsta listové těsto a náplně šátečky z listového těsta se sýrovou náplní náplně do pečiva z lískového těsta listové těsto plnene syrovou naplni ricotta a listové těsto náplň syrová do listového listového těsta