Těstoviny s brokolicí, kuřecím masem a sýrem

brosak91 Kuchař: brosak91

Doba přípravy: 1 hodinka 6-8 porcí Těstoviny 1 názor

Suroviny

500 g semolínových těstovin (tvar rýže)
500 g kuřecích prsou
2 ks brokolice
300 g eidamu
sůl
rostlinný olej
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Těstoviny osmahneme na rozpáleném oleji dozlatova. Pak je přesuneme do osolené vroucí vody, uvaříme a scedíme.

  2. Během vaření těstovin na stejné pánvi opečeme na kousky nakrájená kuřecí prsa, jemně přisolíme ( i když nemusíme-voda, ve které se vaří těstoviny a nakonec přidaný sýr, obsahují soli dostatek) a počkáme, než se maso zatáhne. Přidáme rozebranou brokolici na růžičky, poskládáme na kuřecí prsa, podlijeme vodou a přikryjeme pokličkou. Dusíme společně s masem do doby, než brokolice změkne.

  3. Dobu dušení využijeme k nastrouhání sýru na hrubém struhadle. Při dokonalém postupu přípravy jídla nám krásně navazuje uvaření těstovin s dušením brokolice a kuřecího masa (podlitá voda by se měla odpařit) . Uvařené těstoviny, které propláchneme, smícháme s brokolicí, kuřecím masem a sýrem. Tající sýr v horkých těstovinách se táhne a u míchání vytváří tenká vlákna podobné pavučině.

Poznámka

Jídlo je jednoduché, chutné a hlavně s minimem nádobí. U nás mu říkáme: MRAVENČÍ VAJÍČKA V PAVUČINĚ.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 11 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Těstoviny s brokolicí, kuřecím masem a sýrem

Tématické fráze: testoviny s kuřecím a brokolicí těstoviny s brokolicí a sýrem kuřecí maso s brokolicí a těstovinami zapečené těstoviny s kuřecím masem a brokolicí kuřecí maso s brokolicí kuřecí maso s těstovinami a s brokolicí zapečené těstoviny s brokolicí a kuřecím masem těstoviny s brokolicí a kuřecím těstoviny s kuřecím masem zapecene těstoviny s brokolicí a kuřecím těstoviny s brokolicí a masem kuřecí maso s těstovinami a brokolicí brokolice s kuřecím masem kuřecí s těstovinou s brokolicí kureci maso recept brokolice s kuřecím masem a těstovinami těstoviny s kuretem a brokolici kuřecí maso se testoviny těstoviny s brokolicí a smetanou kuřecí maso s těstovinami