Kuličky z ovesných vloček a kokosu

Suroviny

60 g jemných ovesných vloček Emco (pokud nemáte jemné, rozmixujte trošku vločky v mixéru)
60 g strouhaného kokosu
40 g povoleného nebo rozehřátého másla
1 kondenzované kakaové mléko v tubě (Pikao apod.)
1 vanilkový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Ovesné vločky s kokosem vsypeme na suchou pánev a při mírné teplotě pražíme do světle zlatavé barvy. Pozor, nepřipálit, promíchávat. Odstavíme a necháme vychladnout. Pak přidáme zbylé ingredience, tzn. vanilkový cukr, máslo a Pikao.

  2. Chvilku nám bude trvat, až se hmota důkladně spojí, ale ten čas nastane, musíte být trošku trpěliví. Odebíráme požadované množství, hmotu vždy v dlani trochu zmáčkneme a tvarujeme kuličky.

  3. Kuličky můžeme obalit v kokosu, kakau nebo nechat jen tak. Skladujeme v chladnu.

Poznámka od kuchařky

Suroviny přizpůsobte požadovanému množství, já jsem dělala jen předvánoční vzorek, z kterého bylo cca 20 kuliček.

Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Kuličky z ovesných vloček a kokosu

Tématické fráze: kuličky z ovesných vlocek kokosové kuličky z ovesných vloček kuličky s ovesných vloček kakaové kuličky z ovesných vloček ovesné vločky kuličky kuličky z vloček ovesné kuličky s kokosem ovesne kokosove kulicky ovesné sušenky kondenzovanym mlekem kokosové kuličky s ovesnými vločkami ovesne kulicky bez cukru pikao kuličky medové kuličky s vločky kokosovo ovesné kuličky kuličky s ovesnými vločkami kokos a ovesné vločky recepty recept s ovesnými vločkami medové kuličky s ovesných vloček nepečené kokosové kuličky s ovesnými vločkami kuličky z ovesných vloček recept