Zapečená jablka se slazeným kondenzovaným mlékem

Sladká jídla Doba přípravy: 20 - 30 minut 9 názorů

Sladká jídla Doba přípravy: 20 - 30 minut 9 názorů

Suroviny

Jablka - (na porci zhruba 1 větší)
Salko - slazené kondenzované mléko
starší ale vláčné bílé pečivo - rohlíky (na porci asi 1/2 ks)
máslo nebo Rama na vymazání jednoporcové misky určené k zapékaní
nasekané mandle nebo mandlové lupínky
je možné použít i ořechy každý co má rád

Postup přípravy receptu

  1. Jednoporcový pekáček určený k zapékaní vymažeme máslem nebo Ramou, rozložíme na hrubší kolečka nakrájené rohlíky, pokud jsou už starší a trochu tvrdší, tak je mírně pokropíme mlékem. Na tuto vrstvu rozložíme oloupané a nakrájené jablka. Vše pokapeme sladkým kondenzovaným mlékem dle vlastní úvahy, podle toho jaké máme jablka. Mléko je hodně sladké.

  2. Povrch posypeme buď sekanými mandlemi nebo ořechy. Kokos jsem nezkoušela.

  3. Vložíme do předehřáté trouby a zhruba 10 minut pečeme - podle potřeby. Já používám malou minitroubu se spodním i horním ohřevem a povrch musím ke konci přikrýt kouskem alobalu, aby se mandle nepřipalovaly.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem vyčetla v nějakém starším časopise, ale jablka se zapékala samotná se Salkem, bez pečiva dole. Takže je možné připravit i tak, ale na nás to bylo dost sladké.

Komentáře k receptu Zapečená jablka se slazeným kondenzovaným mlékem

Tématické fráze: moučník s karamelizovaným mlékem buchta s tatra mlékem zapecena jablka se salkem recepty.na zmrzlinu s kondezovanym mlékem buchta s kondezovanym mlekem zapečená jablka recepty s mlékem jablková bomba slazené kondenzované mléko moucnik s slazenou tatrou sekana s kondensovanym mlekem co z karamelizovanym mlekem salko a jablka krémy do dortů s kondenzovaným mlékem buchta z kondenzovaneho mleka buchta s kondenzovanym jablečná buchta s kondenzovaným mlékem peceme ze slazene tatry buchta s kondenzoaným slazenýmmlékem recepty s kondezovaným mlékem