Pomazánka z pečeného masa

Pomazánky Doba přípravy: 10 minut 6 názorů

Pomazánky Doba přípravy: 10 minut 6 názorů

Suroviny 4-6 porcí

300 g pečeného masa (použila jsem vepřové)
zeleninová směs Moravanka
100 g pomazákového másla
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Studené pečené maso pokrájíme na větší kousky. Zeleninu scedíme, nálev uchováme. Na masovém mlýnku vše jemně pomeleme, pokud budeme mazat na jednohubky, hrubě mleté se hodí na topinky.

  2. Promícháme a přidáme pomazánkové máslo. Podle požadované hustoty můžeme přidat nálev ze zeleniny. Dle chuti dosolíme a opepříme.

  3. Moravanku koupíme s nebo bez feferonky, podle toho jak máme rádi, ale i s feferonkou je pomazánka pikantní jen velmi lehce. Bez feferonky je dobrá pro děti.

Poznámka od kuchařky

Za recept děkuji paní Blance Bílkové :-)

Použila jsem Moravanku s feferonkou, půl kelímku pomazánkového másla s pažitkou, pepř a místo soli jsem přidala lžičku plnotučné hořčice. Nálev jsem nepřidávala, hustota byla dokonalá. Pomazánka byla skvělá a všem moc chutnala.

Komentáře k receptu Pomazánka z pečeného masa

Tématické fráze: pomazánka z pečeného masa masová pomazánka z pečeného masa pomazánka z vepřového pečeného masa pomazánky z peceneho masa pomazanka z peceneho kureciho masa pomazánka s pečeného masa pomazánka z pečeného masa recept pomazanka z peceneho veproveho masa pomazánka z masa pomazanka z pečeného vepřového recept na pomazanku z peceneho masa pečené maso pomazánka pomazánky z masa vepřová pomazánka pečeného masa vepřová pomazánka pečeného masa pomazánka z upečeného masa pomazánka z pečeného hovězího masa pomazankazpecenehomasa pomazanka z pecenyho masa vepřová pomazánka z pečeného masa