Bezlepkové ovocné odpalované knedlíky

Suroviny

400 g BL mouky
1 PL vanilkového pudinkového prášku
0,5 l mléka
100 g másla
špetka soli
1 celé vejce

Postup přípravy receptu

  1. Mléko v kastrolu spolu s máslem a solí svaříme. Vsypeme mouku a mícháme, aby vzniklo hutné těsto. Dobře propaříme a dáme schladnout.

  2. Do schladlé hmoty zapracujeme pomocí el. šlehače vejce. Těsto přendáme na silikonový vál a ještě dobře propracujeme rukama. Jde to výborně, těsto nelepí, je hebké a vláčné.

  3. Z hotového těsta oddělujeme lžící kusy, které v dlani trochu propracujeme, rozplácneme a obalíme jim dobře jahodu. Nesmí zůstat žádná dírka nebo spára, která by knedlík ve vodě narušila a pustila dovnitř vodu. Hotový knedlík ještě poválíme v dlaních, jako když chceme mít kvalitní sněhovou kouli.

  4. Knedlíky vhazujeme do vroucí vody, promícháme, aby se nám nechytily u dna.
    Vaříme 5-7 min. podle velikosti. Když vyplavou, tak ještě tak 1 minutu.

  5. Na knedlíky mám ráda do tuha vyšlehanou šlehačku s jednou lžící moučkového cukru, do které nakonec zašlehám jednu kysanou smetanu. Také strouhaný tvaroh a rozpuštěné máslo. A strouhanka na máslíčku je taky luxusní bašta

Poznámka od kuchařky

Je to vlastně upravený lepkový recept do BL podoby a moc mi chutnají. Tedy co mě, ale moje dcera jak je spokojená :-)

Komentáře k receptu Bezlepkové ovocné odpalované knedlíky

Tématické fráze: bezlepkové odpalované těsto recept na bezlepkové kynuté knedlíky ovocné bezlepkove odpalované těsto na knedlíky recept na ovocné knedlíky z odpalovaného těsta ovocné kynuté knedlíky bezlepkové bezlepkové ovocné knedlíky z odpalovaného těsta bezlepkové recepty odpalované bezlepkové těsto bezlepkové knedlíky z odpalovaného těsta bezlepkove ovocne kynute knedliky odpalované věnečky bez lepku ovocné knedlik bezlepkové odpalované těsto bezlepkové opalované knedlíky bezlepkove tvarohove knedliky odpalované těsto bezlepkové bezlepkové kynuté ovocné knedlíky recept bezlepkove kynuté ovocné knedliky bezlepkové knedlíky recept bramborové bezlepkové ovocné knedlíky recept bezlepkové odpelovane těsto na ovocné knedliky