Bábovka bez lepku, mléka a vajec ze směsi Bake-a-cake

Suroviny

375 g směsi Bake-a-cake
80 g cukru
1 prášek do pečiva
strouhaná kůra z ½ citronu
4 lžíce oleje
350 ml vody nebo rostlinného mléka
volitelně 1 polévková lžíce vlákniny (bambusové, bramborové, inulinu)
volitelně 1 lžíce kakaa, 1 lžička skořice nebo hrst čokofloků
podle potřeby olej a strouhaný kokos nebo hrubší bezlepková mouka (například Adveni pohanková) na vysypání formy

Postup přípravy receptu

  1. V hlubší míse promícháme mouku s cukrem, práškem do pečiva, citronovou kůrou a vlákninou. Poté přilijeme olej a vodu/mléko a metličkou nebo ručním šlehačem vymícháme ne příliš řídké těsto.

  2. Bábovkovou formu (pokud nepoužíváme silikonovou) vymažeme olejem a vysypeme kokosem nebo moukou. Do formy rozetřeme ¾ připraveného těsta. Zbylé těsto obarvíme kakaem, ochutíme skořicí nebo do něj vmícháme čokofloky a poté ho přidáme do formy.

  3. Vložíme do trouby vyhřáté na 160 °C a pečeme asi 50 minut, až než se těsto přestane po zapíchnutí lepit na špejli. Upečenou bábovku po vyndání z trouby vyklopíme z formy a necháme vychladnout na mřížce.

Poznámka od kuchařky

Směs Bake-a-cake obsahuje rýžovou, jáhlovou a čirokovou mouku a tapiokový a bramborový škrob. Pravděpodobně díky čirokové mouce a nižšímu obsahu škrobů je hotové pečivo připravené z této směsi těžší a lepivější než u čistě škrobových mouk. Výhodou je, že vydrží dlouho vláčné a nedrobí se.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Bábovka bez lepku, mléka a vajec ze směsi Bake-a-cake

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bábovka z čirokové mouky bábovka z čirokové bez mouky cirokova babovka bábovka z tapiakove mouky testo na babovku z cirokove nebo pohankove mouky babovka bez cukru a lepku bábovka bez lepku mouky babovka z cirokovre mouky babovka bez lepku smes babovka s ryzovou moukou bábovka bez mléka z rýžové mouky tapiokový škrob recepty s fotkou cake bez mléka tapiokový škrob recepty z něj bábovka z rýžové a čirokové mouky bábovka bez lepku mléka cukru babovka bez lepku