Čočková polévka od kocoura

Polévky Doba přípravy: cca 1 hod 0 názorů

Polévky Doba přípravy: cca 1 hod 0 názorů

Suroviny

balíček čočky
cca 2 cibule
2 větší mrkve
brambory
houby (z mrazáku)
cca 5 stroužků česneku
olej
mouka na zahuštění
pepř
sůl
majoránka

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve dáme namočit čočku (nejlépe na noc).

  2. V hrnci na oleji necháme zezlátnout cibulku, k ní přidáme nastrouhanou mrkev, třený česnek, majoránku. Po zezlátnutí cibulky přidáme do oleje cca 2 lžíce hladké mouky, promícháme, krátce osmahneme a zalijeme vodou. Důkladně mícháme tak, abychom rozmíchali případné žmolky.

  3. Do hrnce k cibulce přidáme vodu. Mezitím vaříme namočenou čočku, kam jsme přidali na malé kousky nakrájené brambory, houby, pepř a sůl. Vaříme cca 30 min, pak přidáme do hrnce s cibulkou (je to proto, že čočka a brambory se vaří líp ve vodě než v jíšce).

  4. Vše vaříme ve velkém hrnci do změknutí čočky. Nakonec přidáme další třený česnek, příp. dosolíme, dopepříme, přidáme další majoránku.

  5. Ve sváteční - novoroční verzi jsme připravili ještě další zezlátlou cibulku a přidali až nakonec, protože ta původní se v hrnci již rozvařila. Tentokrát jsme vynechali maso, uzeninu, salám, klobásu, ale dá se samozřejmě přidat. Místo masa byly houby a chutnalo to výborně.

Poznámka od kuchařky

Existuje nespočet receptů na čočkovou polévku a když vidíme, jak různě může čočkovka vypadat, přidáváme tu naši. Takto vypadala naše letošní novoroční čočková polévka od kocoura. A takto vypadaly naše další novoroční dobroty: http://ukocouradoma.cz/novorocni-predsevzeti/

Komentáře k receptu Čočková polévka od kocoura

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: cockova polevka čočkova polévka top recepty cockova pol cockova cockova polévka s parkem cockova pol. čočka čočková polévka videorecept pol čočková cockovapol cocková polivka top recepty čočková polévka obyčejná čočková pol novoroční čočková polévka