Babiččin závin z pomazánkového másla

Suroviny

Na záviny :
1 pomazánkové máslo
300 g polohrubé mouky
2 vejce
Na náplň :
strouhanka
mleté ořechy
strouhaná jablka
skořice
vanilkový cukr
brusinky naložené v rumu
vejce na potření závinů

Postup přípravy receptu

 1. Z těsta vyválíme tři placky. Každou placku posypeme strouhankou, naplníme nastrouhanými jablky, posypeme oříšky a naloženými brusinkami. Náplň posypeme skořicí, vanilkovým cukrem a zavineme. Pokud se těsto lepí, přidáme ještě trochu mouky.

 2. Záviny přeneseme na plech s pečícím papírem spojem nahoru. Kraje zavineme dospodu. Záviny potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v rozehřáté troubě dozlatova.

Komentáře k receptu Babiččin závin z pomazánkového másla

 • medanek medanek

 • Alzbetina Prk. Alzbetina Prk.

  hosta: umyjeme SI prsa byste měly nechávat... :-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  hosta: Jituš já vím,že to nemáte lehké a vím,že to dá hodně práce,zvláště u některých receptů a u některých autorů;-)tak držím pěsti a přeji pevné nervy;-):yes:

  Odpovědět

 • Ivace64 Ivace64(autor receptu)

  hosta: děkuji :-K

  Odpovědět

 • hosta hosta

  Simona Skolakova: Možná, snad - chyby ve vkládaných receptech jsou různé, někdy vzniklé nepozorností, často proto, že si autor s gramatikou příliš nerozumí. Občas v zájmu srozumitelnosti je třeba opravit i trošku stylizaci, odstranit nadbytečná zvratná či přivlastňovací zájmena (umyjeme SI prsa apod.:-8). Někdy vkladatel za opravu poděkuje, někdy se urazí (většinou u "divných" receptů) a ozve se taky a leckdy dost nevybíravě... často chybu či nesmysl přehlédneme i my... pořád se něco děje:-D:-D:-D;-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  hosta: Jituš já to vím,jen jsem si myslela,když sem Ivana dává tolik receptů,že by si to mohla po sobě taky přečíst,není začátnice;-)

  Odpovědět

 • hosta hosta

  Simona Skolakova: nestíháme;-):-p, opravujeme a aktivujeme podle časových možností a momentální přítomnosti, nestrhej nás:-D

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  A co ta chyba v názvu????:-O

  Odpovědět

 • hospodyne hospodyne

  opět je tu stokrát..

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom

Tématické fráze: jablkový závin z pomazánkového másla zavin z pomazánkového másla těsto na závin z pomazánkového másla křehky zavin z pomazankoveho masla těsto z pomazánkového másla jablečný závin z pomazánkového másla pomazánkové máslo recepty testo s pomazanky na závin závin z pomazánkové ho masla závin z pomazánkového těsta recepty z pomazankoveho másla jabkovy zavin z pomazankového masla zavin pomazankove maslo top recepty babicin zavin z pomazankoveho masla náplň z z pomazánkového másla závin maslo mouka štrůdl pomazankove máslová jablkový závin z pomazánkové ho masla makový štrůdl s pomazankovým s máslem křehký koláč z pomazánkovým máslem