Vepřové žebírko na žampionech

Vepřové maso Doba přípravy: 60 minut 11 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 60 minut 11 názorů

Suroviny 6 porcí

6 ks vepřových žebírek (kotleta s kostí)
20 dkg uzené slaniny (Lopenická)
3/4 kg malých čerstvých žampionů
1 velká cibule
hladká mouka
šťáva z 1 citronu
sůl
pepř čtyř barev
100 g vepřového sádla
vývar

Postup přípravy receptu

  1. Vepřová žebírka lehce naklepeme a na okrajích nožem nařízneme (zabráníme tím zkroucení masa při opékání). Z obou stran osolíme a opepříme čerstvě mletým pepřem čtyř barev.

  2. Na steakové pánvi rozpustíme vepřové sádlo a všechno maso z obou stran poctivě opečeme do zlatavé barvy. Opečené maso přendáme do většího hrnce.

  3. Do výpeku po mase přidáme na kostičky nakrájenou slaninu a necháme ji vypéct. Jakmile je slanina vypečená, přidáme nakrájenou cibuli a necháme opéct lehce do hněda.

  4. Když je cibule krásně opečená, přidáme žampiony (tyto před vložením očistíme od nečistot, prolijeme citronovou šťávou, necháme cca 3 minuty působit a poté propláchneme pod tekoucí vodou, abychom se zbavili kyselosti – žampiony po této úpravě zůstanou krásně světlé a křupavé).

  5. Malé žampiony ponecháme vcelku, střední pouze půlíme a velké plátkujeme na hrubší plátky. Lehce necháme žampiony s cibulkou a slaninou prohřát a přidáme je na maso do hrnce.

  6. Podlijeme masovým vývarem tak, aby maso bylo skoro potopeno a dusíme společně se žampiony cca 30 minut.

  7. Měkké maso vyjmeme a do vzniklé šťávy vmícháme dvě lžíce hladké mouky, rozmíchané s trochou vody. Tím vše zahustíme a necháme provařit minimálně 15 minut za častého míchání. Podáváme s rýží, houskovým knedlíkem nebo brambory.

Komentáře k receptu Vepřové žebírko na žampionech

Tématické fráze: vepřové kotlety na žampionech vepřová kotleta na žampionech vepřové maso na žampionech se šťávou vepřové žebírko na houbách veprove na zampionech vepřový žebírko veprove zebirko vepřové maso na žampionech vepřové žebírko na pepři vepřové žebírko na žapionech vepřové maso na žapionech v eprove zebirko vepřová žebírka na houbách v.zebirko na zampionech vepřové se žampiony vepřový na žampionech veprove zebirko s kostí recept vepřové na žampionech veprove na zampionech s knedlikem vepřové žebírko s rýži