Hot-dog taštičky

Suroviny

275 g rozváleného listového těsta
4 nožičky párků
kečup - jemný nebo ostrý
hořčice plnotučná
rozšlehané vejce
koření dle chuti nebo semínka

Postup přípravy receptu

  1. Plát listového těsta rozdělíme na čtyři obdélníky. Každý obdélník pomyslně podélně rozdělíme na dvě části, kdy na jedné nožem uděláme zářezy a na druhou položíme párek a naneseme hořčici s kečupem (viz obrázek). Rozšlehaným vejcem potřeme kraje těsta, pokrájený díl překlopíme přes párek a položíme na plech s pečícím papírem.

  2. Okraje můžeme pomačkat vidličkou, ale to je spíš o oku než praktičnosti, protože vejce taštičku dostatečně podrží před otevřením.

  3. Taštičky potřeme vejcem, dle chuti posypeme kořením nebo semínky a dáme péct do předehřáté trouby na 190 stupňů dozlatova.

  4. Po částečném zchladnutí můžeme podávat, ale dají se jíst samozřejmě i zcela vychladlé, jako rychlá svačinka nebo chuťovka k pivu.

  5. Pokud chceme taštičky menší, párek i obdélníky těsta ještě přepůlíme a dále dle postupu výše.

Komentáře k receptu Hot-dog taštičky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: hot dog hot dog recept hotdog recept hot dog tasticka hot dog v listovém těstě hot dog z listového těsta párek v listovém těstě hot dog tasticky těsto na hot dog hotdog taštička taštičky s parkem hotdog z listového testa domácí hot dog z listového těsta hotdogy recept hot dogy recept hotdog hod dog recept na hot dog hot dog s párkem náplň hot dog