Malinový koláč s drobenkou

Suroviny 12 ks

Těsto:
210 g hladké mouky
140 g másla
70 g moučkového cukru
1 žloutek
špetka soli
citronová kůra
Náplň:
1 kostku tvarohu
1 zakysanou smetanu 16%
1 vanilkový pudink
2 lžíce moučkového cukru
1 vanilkový cukr
2 vejce
Dále:
350 g mražených malin
Drobenka:
50 g másla
2-3 lžíce polohrubé mouky
1 vanilkový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Z uvedených surovin vypracujeme těsto, zabalíme do folie a dáme na 30 minut do ledničky. Troubu zapneme na 170 ° C. Zatím smícháme tvaroh, smetanu, pudink, oba cukry a 2 žloutky . Do této směsi zlehka vmícháme ze všech 3 bílků ušlehaný pevný sníh.

  2. Z uvedených surovin uděláme drobenku a maliny necháme trochu povolit.
    Z papíru vystřihneme kruh o 1,5 cm větší, než průměr koláčové formy a na něm vyválíme odpočaté těsto.

  3. Těsto vložíme do formy tak, aby byly zvednuté okraje, potřeme náplní a na ni poklademe maliny. Povrch posypeme drobenkou a koláč vložíme do trouby. Pečeme asi 35-40 minut podle trouby. Zchladlý koláč lehce poprášíme moučkovým cukrem.

Komentáře k receptu Malinový koláč s drobenkou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: malinový koláč s drobenkou malinový koláč drobenkový koláč malinoví koláč s drobenkou malinovy koláč s koláč s drobenkou bezlepkový malinový koláč s drobenkou kolac s malinami malinvý koláč s drobenkou malinový koláč s s drobenkou malinový koláč s dribenkou drobenkový koláč s malinami drobenkový koláč s malinami drobenkový koláč s pudinkem kolac s malinama a drobenkou maliny drobenka malinovy kolac s.drobenkou drobenkovy malinový koláč s tvarohem malinový koláč s pudinkem koláč s malinami a drobenkou malinovy hrnickovy koláč s drobenkou