Rajčatový salát s majolkou/jogurtem a krevetami

Saláty Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Saláty Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Suroviny 8 porcí

1 kg rajčat
3 jarní cibulky
250 g kabanosu
6 vajíček
200 g koktejlových krevet
sůl, pepř
250 ml Majolky®
125 ml bílého jogurtu bez laktózy
citron

Postup přípravy receptu

 1. Nejdříve propláchneme krevety pod tekoucí vodou. Následně vaříme ve vroucí vodě po dobu 5 minut. Necháme vychladnout a pokapeme šťávou z citronu.

 2. Nakrájíme rajčata a kabanos na poloviční plátky, zatím dáme uvařit vajíčka natvrdo. Dále nakrájíme cibulku. Po uvaření vajíček a oloupání je nakrájíme na plátky.

 3. A začneme vše postupně dávat na sebe do mísy, nejdřív dáme vrstvu rajčat, na to cibulku, vajíčka, kabanos a krevetky. Osolíme, opepříme a zase další vrstva a stále opakovat, dokud mísa není skoro plná.

 4. Zalijeme majolkou a bílým jogurtem a dáme do lednice, ve které to necháme 2 hodiny. Znovu vyndáme mísu, vše uvnitř pořádně promícháme a necháme zase chladit. Nejlepší je jíst ho druhý den.

Poznámka od kuchařky

Všechny recepty jsou i na FB ve skupině "Vaříme s Jirkou" (Cooking with Jirka).

https://www.facebook.com/groups/107167705971951/

Komentáře k receptu Rajčatový salát s majolkou/jogurtem a krevetami

 • MamlajdaD MamlajdaD

  Jurgen.k: No já ty obyčejné točeňáky nekupuju, ale docela se mi osvědčil Točený šunkový salám od MP Krásno, stojí okolo 150,-Kč za kilo a je v něm opravdu hodně kousků masa (šunky) a je dobře ochucený. Na složení jsem se nikdy nedívala (k točeňáku žádnou cedulku nedostanete ;-)), ale chutná mi. Takže když se nedostanu k "mému" řezníkovi-soukromníkovi, tak kupuji tento. Možná kdyby jste se po něm poptal, a vyzkoušel ho...:-8 To jen tak na okraj, nic vám nenutím. ;-):-8 Mějte se hezky a zdravím! :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • Jurgen.k Jurgen.k(autor receptu)

  MamlajdaD: Zdravím ;) a děkuji za tak obsáhlí komentář ... Ano je to tak dobrý ,,točenák,, opravdu je síla sehnat, já mám vyzkoušeno že je dobrý z Globusu a nebo v Kaufu ale vždy jen od pultového prodeje, to co se balí do tich obalů je opravdu nic moc :D . Ale vím, že někdo tam ten točenák nedává, ale i klasické buřty který jim chutnají, takže tady ty možnosti jsou různé a co jak má rád ;).
  Co se týká poměru majonézy, to je na každém, mě se to osvědčilo namíchat s bílím jogurtem a je to fajn ;).
  Tak snad aspoň trošku jsem pomohl a přeji hezký den ;:-);-):yes:

  Odpovědět

 • MamlajdaD MamlajdaD

  Jurgen.k: Ráda bych se zeptala, kde a jaký točený salám kupujete, prostě zda máte zdroj kvalitního točeňáku, protože mně přiadá, že se ty točeňáky, prodávané v současné době se nedají jist. :-((
  Jinak kromě velkého množství majonézy by ten salát nebyl špatný, někdo tu majonézu může mít ve větším množství rád, ale to už by si mohl každý upravit podle svého. ;-)
  Recept nehaním, ale nedalo mi to, takže se snad dozvím něco o tom točeňáku. :-) Nebo by možná receptu prospělo použití jiné uzneniny. ;-) Zdravím! :-K:-K:-K

  Odpovědět