Pečené kuře s bazalkovonivovou krustou

Suroviny 4 porce

4 kuřecí stehna
koření Barbecue
sůl
bazalka
olivový olej
smetana 12%
150 g Niva
brambory
česneková sůl
bazalka
olivový olej
sádlo na vymazání pekáčku

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí stehna osolíme a posypeme kořením Barbecue. Na ruku si nalijeme trochu olivového oleje a dobře vetřeme do stehen, tím stejnoměrně rozetřeme veškeré koření. Stehna naskládáme do pekáčku, zalijeme smetanou a posypeme strouhanou Nivou a bazalkou. Vložíme do rozehřáté trouby na horkovzduch 180°C a pečeme asi 1 a půl hodiny podle velikosti stehen.

  2. Brambory oškrabeme a nakrájíme na osminky. Uvaříme skoro do měkka a scedíme. Nalijeme na ně trochu olivového oleje a posypeme bazalkou. Dobře promícháme a nasypeme do pekáčku, který jsme vymazali sádlem.

  3. Když se stehna pečou hodinu, dáme pekáček s bramborama dospod do trouby (na horkovzduch)a pečeme spolu s kuřetem půl hodiny. Občas zatřepeme pekáčkem aby se brambory nepřichytily.

Poznámka od kuchařky

Celou dobu nemusíme troubu otevírat. Nepodléváme.

Komentáře k receptu Pečené kuře s bazalkovonivovou krustou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuře s bazalkou pečené kuře pecene kure s bramborama pečené kuře v elektrické troubě kuře bazalka pečeme kuře kuře v elektrické troubě pecene kure horkovzduch kuře s bramborama pečení kuřete v elektrické troubě kuřecí stehna bazalka kure pecene s bramborama kuře v krustě kuřecí stehna s bramborama pecene kure recept pečeme kuře v elektrické troubě pečení v elektrické troubě pecene kure trouba pečené kuře v troubě pečená kuřecí stehna v troubě