Dort světlá malina

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny 6 názorů

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny 6 názorů

Suroviny 12 porcí

Korpus:
230 g polohrubé mouky
230 g cukru moučka
4 vejce
1 kypřící prášek
10 lžic studené vody
2 lžíce oleje
špetka soli
5 g másla na vymazání formy
15 g mouky polohrubé na vysypání formy
Krém:
1 vanilkový puding
100 g cukru
400 ml mléka
200 g másla
70 ml smetany - 33 %
Zdobení:
40 g malin sušených mrazem
malinová marmeláda na potření korpusu
jedlé růže

Postup přípravy receptu

  1. Korpus: Do mísy rozklepneme celá vejce, která vyšleháme s cukrem. Přidáme vodu, olej a poté prosejeme mouku přidáme ji s kypřícím práškem. Vše smícháme a přidáme sůl. Vymažeme formu máslem a moukou a přelijeme těsto. Formu s těstem dáváme do vyhřáté trouby na 180 stupňů na 35.40 minut. Po vytáhnutí necháme vychladnout.

  2. Krém: Nalijeme 2/3 mléka do hrnce a 1/3 mléka smícháme s pudinkem. Mléko v hrnci přivedeme k varu a přilíváme část mléka s rozmíchaným pudinkem. Směs mícháme a když směs začne houstnout, sundáme ze sporáku a přikryjeme potravinářskou fólii, ať se na pudinku neudělá škraloup. Necháme vychladnout.

    Po vychladnutí nakrájíme máslo na kostičky a ušleháme ho s cukrem a poté s pudinkem, dokud se nespojí v jemný krém. Jakmile se krém spojí, ředíme smetanou, podle toho, v jaké konzistenci ho chceme mít. Já dávám cca 70 ml smetany.

  3. Korpus rozřízneme vodorovně na půl, obě strany potřeme marmeládou a na spodní část korpusu dáme část krému, dáme horní část a celou plochu pokryjeme jemnou vrstvou krému. Zbylý krém spojíme s 20 gramy sušených malin, které rozmixujeme. Přendáme do cukrářského pytlíku a zdobíme vršek dortu. Posypeme malinami a lístky růží. A je hotovo.

Komentáře k receptu Dort světlá malina