Sýrovo-lilkové špízy

Suroviny

1 lilek
100 g černých oliv
1 hermelín
100 g nivy
100-150 g ementálu
3 rohlíky nebo toustový chleba
česnek
sůl
olivový olej

Postup přípravy receptu

 1. Z lilku vytvoříme tenké plátky pomocí škrabky na zeleninu. Posolíme a necháme je vypotit.

 2. Do osušených plátků balíme kousky sýrů (máme-li plátky příliš úzké, použijeme dva vedle sebe a jejich středy překryjeme) a střídavě je spolu s kolečky rohlíků (nebo čtvrtinou plátku toustového chleba) potřenými strouhaným česnekem a olivami napichujeme na špízové jehly nebo dřevěné špejle s hrotem.

 3. Opékáme na rozehřátém olivovém oleji - olej nejprve dobře rozpálíme, ale po vložení špízů stáhneme teplotu, lilek bude potřebovat cca 8 minut pro tepelnou úpravu a neměl by se spálit.

Komentáře k receptu Sýrovo-lilkové špízy

 • Eliza Eliza (autorka receptu)

  To jsi mě potěšila, jen škoda, žes nefotila...:-)

  Odpovědět

 • isindy isindy

  Elizo, dneska proběhla variace na tvé téma ;-) sice byl vypuštěn lilek, ale pečivo a sýry byly zachovány a olivy nahradila anglická slanina :-D:-D:-D ale bylo to rychlé a výborné:yes::yes::yes: tak rychlé a výborné, že na fotky ani nedošlo:-8 tak snad příště, určitě nedělám naposledy:yes:+

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • thomassinno thomassinno

  Nádhera :-) :yes: +6

  Odpovědět

 • dzungila dzungila

  Špízy jsou prostě špízy!:-p A s tolika dobrotama a s pečivem, které jsem napíchnout ještě nezkoušela, vypadá recept velmi lákavě.:-p Bodík!:yes:

  Odpovědět

 • Eliza Eliza (autorka receptu)

  Jani, sýry můžeš použít podle svého uvážení a chuti :-p. Dnes bych tak ráda použila jadel, ale neměla jsem ho. Recept jsem napsala tak, jak se realizoval v naší kuchyni, ale ohledně druhů sýrů nejsou žádná omezení, většina se jich stejně rozteče tak, jak se pohybuje pánví... Ty sýrové "opečánky" jsou na tom nejchutnější, i když je to celé tak :-! dobré. Tím nechci chválit sebe, ale chci se podělit o recept, který je opravdu :-p:-p:-p.

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Elizo:-)ty fotky:-O,nádhera:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Eli, moc ráda bych vyzkoušela tvůj receptík, lilek jsem dělala jednou a vůbec mne nesklamal, ale je tam i hermelín a ten je dost tučný. Třeba by to šlo s tvarůžkama, ty jsou skoro netučné;-):yes::yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Elizo, paráda!! :yes:+ 2.

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  Eli, Maris to řekla jasně .:yes::yes::yes:+

  Odpovědět

 • maris maris

  Elizo, nádhera :yes: - recept i fotky ;-), je to jasný +:-))

  Odpovědět

Tématické fráze: tepelná úprava lilku kuře s tvarůžkama lilek špíz recepty s tvarůžkama špízy s lilkem špízy lilek lilek špízy lilkové recepty kuchyňská úprava lilku lilek tepelná ůprava u mě v kuchyni recepty lilkový tatarák bezmasé recepty z lilku bezmasé špízy bezmasí špíz chléb s tvarůžkama nejlepší recept na palačinky sekaná s tvarůžkama tatarský špíz tepelná úrpava lilku špízy syrove