Knedlík jemný

Suroviny

Veka
housky nebo rohlíky (asi 6 housek)
2-3 lžíce oleje
1 dcl mléka
3 žloutky
2 hrstičky strouhanky
ze 3 bílků sníh
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Veka se nakrájí na plátky, namočí se do mléka, které smícháme s olejem, žloutky, solí. Bílky se ušlehají, půlka se zamíchá do těsta a další půlka jen lehce v pracuje.

 2. Namažeme alobal pečlivě máslem, těsto do toho lehce zavineme (pozor nabude) a vaříme asi 1/2 až 3/4 hodiny.

Poznámka od kuchařky

Přibližně pro tři osoby.

Komentáře k receptu Knedlík jemný

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Ladka, recept nie je môj, ja som len realizovala a nafotila, už dosť dávno...ale pamätám si, že chutil ;-):-D U nás na výhode sa takéto knedle nerobia, vždy je to kysnutý knedlík, buď čistý ( taký robievame my ) alebo s kockami žemlí, ale tiež kysnutý.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  No Teri, kde ten recept byl? Babička teda alobal neměla, ale dělala stejně a jednoduše, takže díííky za připomenutí a budu realizovat, no jo bodík dám předem, recept znám ;-);-):-p:-p:yes::yes:
  Díky za náhodné recepty:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: karlovarský knedlík recept karlovarský knedlík knedlík recepty karlovarský knedlík recept karlovarský knedlík karlovarký knedlík knedlik recept kysnutý knedlík karlovarský knedlík recept pro 4 osoby karlovarský knedlík v alobalu karlovarský knedlík video knedlikkarlovarsky karlovarske knedliky recept knedlík v alobalu vaříme v alobalu recepty-karlovarský knedlík recept na karlovarský knedlík kysnuty knedlik recept knedlíky v alobalu recepty - karlovarský knedlík