Kakaová kolečka na Vánoce

Suroviny

140 g čerstvého másla
70 g cukru
1 vejce
60 g strouhaných mandlí
40 g kakaa (na vaření)
140 g hladké mouky

Postup přípravy receptu

 1. Jednoduché - na vále rychle zpracujeme křehké těsto, vykrajujeme kolečka nabo hvězdičky, mažeme je bílkem a sypeme hrubým krystalovým cukrem.

 2. Pečeme opatrně, ale rychle, v horké troubě cca 190-200°C do křupava a upečené necháme rozležet.

Komentáře k receptu Kakaová kolečka na Vánoce

 • Verulinka Verulinka

  Dobrý den,
  toto cukroví letos určitě budu dělat, jen se chci optat - v surovinách je psáno 1 vejce, poté je psáno, že kolečka mažeme bílkem - tedy: do těsta celé vejce nebo jen žloutek a bílkem mažeme? Nebo do těsta celé vejce a pak rozklepnout další a jen bílkem mazat? Děkuji ;-)

  Odpovědět

 • cekatka cekatka

  víborne strašne cutna a dobra .:-):-):-):-):yes::yes::yes::-*:-*

  Odpovědět

 • cardanka cardanka

  Jednoduché, jistě i chutné :-p, bodík letí:yes:

  Odpovědět

 • BarborkaS. BarborkaS. (autorka receptu)

  Děkuji za bodíky. Taky moc ráda peču,ale zatím jsme jen dva tak jen pár druhů a taky slané pro muže.:-K:-p

  Odpovědět

 • Montanka Montanka

  Jojo ... najednu stranu se všichni těšíme na nové recepty a mlsání ... na Vánoce zhřeší snad každý :-D ... Toto vypadá jednoduše a hezky ... já pořád hledám něco nového ... Jen bych ráda něco, co je vyzkoušené ... prostě nějakou mňamku ...

  Odpovědět

 • Jiřička Jiřička(neregistrovaná)

  Hezké odpoledne,
  také jsem si ho poznamenala, protože jej neznám a vypadá velice dobře. :yes::yes::yes: Jak píše J. Remková ráda peču a už si to pomalu začínám chytat. Zrovna dnes jsem byla v Tesku a koupila jsem cukr moučku,rozinky, dětskou krupičku, hladkou a polohrubou mouku, kakao atd. O loňských vánocích jsem měla 21 druhů z toho asi 4 druhy z dvojité dávky. Dávám cukroví i sestře a manžel má kamaráda a tomu musím každý rok péct ořechové řezy. Letos už je má objednané, protože mi zařídil výměnu řid. průkazu. :-)

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Tento recept neznám, ale vypadá hezky:yes::yes:...Bibinko a shinenon, tak já si to také pořád říkám a už ani manžel nechce, abych pekla cukroví, že stačí moučník :-) Každý rok si to říkám a stejně vždycky něco upeču, ikdyž už méně :-) Bez cukroví mi Vánoce připadají divné. Teď peče i dcera (a dobře), tak se toho na Vánoce nashromáždí i tak. :yes:5.

  Odpovědět

 • hela22 hela22

  Už jsem si uložila, byť ještě nehodlám péct. Ovšem vyzkouším - dávám bodík:yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Ježkovo voči, vy už všichní pečete na Vánoce a nebudete mi věřit, že já mám ještě krabici cukroví v mrazáku z loňska:-O;-)a jako Sshineon každý rok říkám, nebudu péct a pak je z toho 11-13 druhů jak mě to baví a ani nestačím mrknout;-)tak uvidím.
  Barborko kolečka neznám, tak ti dávám bodíka:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Chjooo, no, blíží, ale na druhé straně se na ně i těším, peču ráda a strašně se těším na nějaké nové receptíky a tohle je jeden z nich;-):yes::yes:

  Odpovědět

 • shineon shineon

  Tak pořád říkám, jak letos nebudu péct - tohle vypadá rychlé, jednoduché a hlavně určitě moc dobré:yes:

  Odpovědět

 • bara.it bara.it

  Je videt, ze Vanoce se kvapem blizi...bodik:1:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kakaové vánoční cukroví vánoční cukroví kakaové vánoční kakaové cukroví vánoční cukroví kakaove kolecka cukroví na vánoce kakaové slepované cukroví vánoční cukroví s kakaem kakaové cukroví kakaové těsto na cukroví kakaové cukroví na vánoce vánoční cukroví kakaová kolečka vánoční cukroví z kakaového těsta cukrový na vánoce vyzkoušené cukroví z kakaového těsta vánoční cukroví kolečka vánoční cukroví z kakaa vánoční cukroví z mandlí cukroví z kakaa vánoční kakaové čokoládové cukroví - recepty vánoce