Brambory à la harmonika

Suroviny

větší brambory
pikantní klobása
uzený bůček nebo anglická slanina
cibule
česnek (na každý brambor jeden)
olivový olej
kmín
pepř
sůl
drcený kmín
popřípadě oblíbené bylinky
grilovací koření
tvrdý sýr (může být i Niva)

Postup přípravy receptu

  1. Klobásu nakrájíme na tenká kolečka, cibuli na půlměsíčky, bůček na tenké kratší plátečky, česnek na tenká kolečka. Můžeme použít i brambory ve slupce, pokud je pěkná, pokud ne, oloupeme je po celé šířce zakrajujeme do brambor tak, aby zůstaly vcelku a vytvořily se otvory pro suroviny, které do nich vložíme.

  2. Do mezer dáváme střídavě klobásu, bůček, cibuli a česnek, jak vyjde místo, až do konce brambory.

  3. Každou bramboru pak zalejeme troškou olivového oleje, posypeme kořením a dáme zapéct do trouby přikryté asi 45 minut na 180 stupňů, až jsou měkké. Pak je můžeme posypat oblíbeným sýrem a odkryté péct na kůrčičku ještě asi 10 minut. Pokud máte gril nebo horký vzduch, je to vynikající.

Poznámka od kuchařky

Zdroj- recept jsem dostala mailem, autorka je patrně z Mimibazaru, ale její jméno není uvedeno. I tak jí moc děkuji za vynikající recept a snad se na mne nebude zlobit, že jsem ho zde uveřejnila.

Komentáře k receptu Brambory à la harmonika

Předchozí 1 2 3 4 5

Tématické fráze: recepty z brambor brambory brambory recepty bramborová harmonika recepty brambory recept brambory brambory recept recept z brambor recepty na brambory jak se vaří brambory recepty s brambor bramborové harmoniky jak uvarit brambory recept na brambory brambory jako harmonika harmonikové brambory bramborová harmonika recept pečené brambory harmonika krájení brambor recept s brambor