Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nastává období, kdy jsou zahrady plné voňavého ovoce, a jak se jinak připravit na zimní období, než zásobou chutných marmelád. Připravit je můžeme naprosto jednoduše z jakéhokoliv ovoce.

Bílý cukr je nejčastěji využíván při výrobě marmelád pro konzervaci a také pro slazení. Aby džem skvěle zhoustl, vybíráme ovoce s vyšším obsahem pektinu, který má schopnost zahušťovat. Ovoce, které obsahuje pektinu velmi máslo, je potřeba zahustit jiným způsobem.

Rozdíly mezi bílým a želírovacím cukrem

Ať bílý nebo želírovací, oba dva se skvěle hodí k přípravě marmelády. Rozdíl mezi nimi je ten, že v cukru želírovacím je navíc přidaný pektin, což je látka, díky které marmeláda rychleji houstne, a konzervační látky.

  1. Bílý cukr: Při použití tohoto typu sladidla musíme počítat s delším provařováním a také použitím většího množství cukru, než je tomu u cukru želírovacího. Výhodou je jeho přirozená schopnost konzervace.
  2. Želírovací cukr: Díky přidaným látkám rychleji houstne a stačí mu velmi krátké provaření. Další výhodou oproti bílému cukru je, že ho stačí menší množství.

Pojďte si vyzkoušet podle videoreceptu báječný rybízový džem. Rybíz má sám o sobě (i bez želírovacího cukru) skvělé želírovací schopnosti, proto velmi rychle houstne a džem je hotový během chviličky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Nejnovější recepty Více