Racio košíčky

Suroviny 20 kusů

Těsto:
100 g Hera
100 g nízkotučný tvaroh ve vaničce
100 g Hladká mouka
50 g Cukr moučka
Náplň:
125 g Nízkotučného tvarohu ve vaničce
150 g Rama Cremefine
100 g CKP neředěná
Dohotovení:
200 g Čerstvé malé jahody
Cristaline na potření ovoce
Máta na ozdobu

Postup přípravy receptu

 1. Těsto: Suroviny smícháme dohromady v hladké nelepivé těsto a dáme vychladit do druhého dne. Vymačkáme do košíčků a pečeme při teplotě 180 °C. Po vychladnutí vyklopíme.

 2. Krém: Rozehřejeme cukrářskou cukrovou polevu a vmícháme tvaroh. Vyšleháme do hladké konzistence, vyšleháme smetanu a vmícháme do čokoládového tvarohu.

 3. Dohotovení: Jahody umyjeme, odstopkujeme a necháme okapat. Krém nastříkáme sáčkem s řezanou trubičkou do studených upečených košíčků. Zdobíme ovocem a mátou. Jahody potřeme cristaline, abychom zamezili osychání.

Poznámka od kuchařky

Charakteristika:

Výrobek má tvar košíčku. Korpus je upečený z tvarohového těsta, v horní části je nastříkán tvarohový čokoládový krém.Výrobek je zdobený jahodou a mátou.

Obhajoba výrobku:

Tvaroh:

Ve výživě jsou mléko a mléčné výrobky důležitými potravinami. Jsou významným zdrojem vápníku, který je důležitý pro růst a vývoj kostí. Tvaroh je oblíbenou surovinou k přípravě různých dietních pokrmů, je lehce stravitelný. Výrobek obsahující tvaroh má vysokou nutriční hodnotu. Jedná se o velmi hodnotnou potravinu, která ve vhodných úpravách a ve spojení s ostatními vhodnými surovinami dává zdravé, syté a vysoce výživné jídlo.

Čokoláda:

Čokoláda má mnoho pozitivních vlastností a to tím větší, čím vyšší je procento obsažené kakaové hmoty. Čokoláda je prospěšná pro svůj vysoký obsah flavonoidů, které působí jako antioxidanty. Dále obsahuje kofein a theobromin, což jsou látky zvyšující postřeh a schopnost soustředit se. Čokoláda uvolňuje v těle hormony štěstí, takže zlepšuje náladu a obsahuje také několik důležitých minerálů - fluor, který zpevňuje zuby, draslík, který působí proti stresu a hořčík, který příznivě působí na funkce mozku, zabraňuje krevním sraženinám a trombózám a podporuje dobré dýchání. Třísloviny obsažené v čokoládě zase ničí bakterie v ústech.

Rama Cremefine - smetana ke šlehání

Rychle se vyšlehá, je krásně bílá a tuhá. Našlehá se do většího objemu než stejné množství živočišné šlehačky. Tuhá vydrží 3-4 dny.Smetana má sice kuchyni nezastupitelné místo, ale pro její kalorickou hodnotu a živočišný původ bychom to s ní neměli přehánět..

Nová řada Rama Cremefine je moderní alternativou smetany obsahující rostlinné tuky.

http://clupmi.blog.cz/0905/racio-kosicky

Komentáře k receptu Racio košíčky

 • clupmi clupmi(autor receptu)

  Abina1: Zkratka "racio" znamená racionální, t.j. rozumná strava. Proto je také v dietních. Stačí se přece podívat na složení surovin!!! Ukažte mi někdo cukroví - dezert více dietní. Tento "zákusek" mohou klidně i diabetici, smaozřejmě v rámci dietního denního režimu předepsaného lékařem. :-K

  Odpovědět

 • Abina1 Abina1

  také trošku nechápu proč je recept v dietních. Vypadá to sice skvělě a v jiné rubrice by se rozhodně uspělo ale néé v dietní. Také nechápu název racio??:-(

  Odpovědět

 • Cvičitel Cvičitel(neregistrovaný)

  Tak tobě stříklo.Tohle že je dietní?Tak to je vlastně bůček taky,když odkrojím polovinu špeku:-D HUSTÝ:-D

  Odpovědět

 • Irena70 Irena70

  já měla balení po 50dkg

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Amiro, díky:-K Měla bych ještě jeden dotaz, kde ji koupit v malém balení, nebo čím a jak ji nahradit :-)

  Odpovědět

 • Amira Amira

  CKP = Cukrářská Kakaová Poleva neboli čokoládová
  Před dalším zpracováním se ředí ztuženým pokrmovým tukem v poměru 3:1, CKP neobsahuje žádné kakaové máslo na rozdíl od čokolád a máčecí hmoty. Kakaové máslo je nahrazeno ztuženým tukem. CKP má proti máčecí hmotě nebo čokoládě tu výhodu, že ji není nutné temperovat.

  Odpovědět

 • Lenullka Lenullka

  řekla bych, že čokoládová poleva

  Odpovědět

 • hafikov hafikov

  Také nevím co je CKP:-((Jinak vypadají pěkně.

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Měla bych dotaz, co je CKP neředěná.Děkuji:-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  clupmi, ale to vypadá hodně jedle:-pa krásná aranž-to jsi dělal sám:-?Jsi asi hodně šikovnej a já ti dávám 1.boda:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: racio recepty rama cremefine ke šlehání racio cukroví rama cremefine ke šlehání kde koupit dietní korpus nízkotučný cokoladovy krem smetana ke šlehání rama cremefine racio dietní košíčky kde koupit rama cremefine na šlehání racio.cz rostlinná šlehačka rama koupit rama cremefine na šlehání ckp neředěná cristaline cukrářská kakaová poleva charakteristika racio zakusek racio zákusky košíčky dietní košíčky recept