Zeleninovo-sýrová omáčka k rýži nebo masu "pro nejmenší"

Suroviny

Mrkev
petržel
brokolice
měkký sýr(použila jsem trojúhelník Veselé krávy)
majoránka (bylinky)
máslo
Příloha:
Rýže (vařená s bylinkami nebo jakákoliv úprava masa vhodná pro malé dítě.)

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu nakrájíme na menší kousky a s bylinkami vaříme ve vodě do změknutí.

 2. Poté slijeme vodu tak, aby nám v hrnci trochu zůstala (aby nebyla omáčka moc řídká) a se sýrem rozmixujeme. Přidáme kousek másla a můžeme trošku dosolit.

Poznámka od kuchařky

Dnes jsem ji použila jako omáčku k rýži(bezmasé jídlo), zítra přidám foto, kdy omáčku použiji k masu s bramborovou kaší.

Omáčku nezahušťuji ničím, ale může se zahustit rýžovou kaší.

Komentáře k receptu Zeleninovo-sýrová omáčka k rýži nebo masu "pro nejmenší"

 • Kubajs14 Kubajs14

  Výborná rychlovka k čemukoliv. Dneska jsem to uvařil naší malé k obědu s rýží a sám jsem si dal trochu okořeněnou verzi. Chuťovka za pár šupů a za pár minut. Malé také moc chutnalo :yes::-8

  Odpovědět

 • misza misza(autorka receptu)

  K.radulko,:-) já tu vkládám recepty takové, které vařím své dceři a já sama si usoudím co malé uvařím a kterou potravinu ji dám a kterou snese. Teď je tu možnost maminek jestli si můj recept vyberou nebo ne. Pokud usoudí, že pro jejich dítě je některá potravina nevhodná tak to prostě dělat nebudou. A nebo si to udělají svým způsobem. Kolik potravin dítě nesmí, všude se to píše...ale pokud vím tak za našeho kojeneckého věku takové informace nebyly, jedli jsme vše a musím říct, že jsem naprosto zdravá a životaschopná. Já myslím, že u těch dětských receptů je to vše na stejný způsob, ale jde jen o inspiraci každodenního vaření pro děti. Což není jednoduché. Nejsem zastánce kupovaných příkrmů, ale proč si je nekoupit:-)Každého věc:-!Bůček taky není pro člověka vhodný a kolik by se tu našlo receptů:-O A o tom to je.;-)

  Odpovědět

 • k.radulka k.radulka

  nechci být rejpal, tech je tu plno ale tavený sýr děti do jednoho roku nesnějí a není ani zdravej díky tavícím solím. Nešlo by to nahradit třeba přírodním žervé nebo když už tak kiri ?

  Odpovědět

 • Betina Betina

 • Lusinda79 Lusinda79

  Ukládám a děkuji za recept.:-K

  Odpovědět

Tématické fráze: omáčka k rýži sýrová omáčka omáčky k ryzi sýrová omáčka k masu omáčka na rýži jednoduchá omáčka k rýži omáčka k rýži recept syrova omacka pro deti dětské omáčky zdravá sýrová omáčka recepty na omáčky k ryži omacky k ryzi recepty jednoduché omáčky k rýži omáčky na rýži jednoduchá omáčka k masu omacky pro nejmensi dětská sýrová omáčka jednoduché omáčky k masu recept na omáčku k rýži zdravá omáčka k rýži