Lahodné bramborové knedlíky,plněné houbovou směsí

Houby Doba přípravy: 45 minut 5 názorů

Houby Doba přípravy: 45 minut 5 názorů

Suroviny 4 porce

Na knedlíky:
800 g uvařených brambor
200 g hrubé mouky
50 g krupice
2 vejce
sůl
Houbová směs:
mísa čerstvých lesních hub
1 cibule
100 g libového uzeného špeku
100 g anglické slaniny
sůl
Na knedlíky:
2 větší cibule
olej

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené a vychladlé brambory ( vařím je den před ) nastrouháme na jemném struhadle na vál, který jsme posypali moukou, nebo krupicí. Brambory trochu osolíme, mouku s krupicí smícháme a sypeme na nastrouhané brambory. Přidáme vajíčka, zpracujeme v jemné a nelepivé těsto. Z těsta uděláme dlouhý knedlík z něho krájíme stejné kusy, na pomoučeném vále děláme dlaní placky. Doprostřed dáme připravenou houbovou směs a uzavřeme knedlíky dokulata -jde to velmi dobře, dáme vařit do vroucí a osolené vody, na 15 - 20 minut, podle velikosti.

  2. Uzený špek i anglickou slaninu si nakrájíme na menší kousky, dáme opéct do pánve, až trochu pustí šťávu, přidáme nakrájené houby, osolíme a mícháme, až se odpaří šťáva - trošku jí tam může zůstat. Směs necháme vychladit, pak s ní naplníme knedlíky. Na tu samou pánvičku dáme trochu oleje a osmažíme na proužky nakrájené cibule do hněda a posypeme jí hotové a rozpůlené knedlíky.

Poznámka od kuchařky

Z tohoto množství jsem udělala 12 knedlíků a jako příloha je dobré kyselé zelí, nebo špenát, ale mohou se jíst i bez přílohy. Taky je to moc dobré. Všem doporučuji, houby rostou!

Recept je mojí variací.

Komentáře k receptu Lahodné bramborové knedlíky,plněné houbovou směsí

Tématické fráze: bramborové knedlíky plněné houbami knedlíky plněné houbami bramborové knedlíky s houbami plněné bramborové knedlíky s houbami houbová směs na bramboráky plněné bramborové knedlíky houbami plnene knedliky s houbami plněné knedlíky houbami bramborový knedlík s houbami plněné bramborové knedlíky s krupicí bramborové knedlíky s náplní plněne bramborove knedliky bramborové knedlíky s krupicí bramborove knedliky s houbama plněné bramborové knedlíky s houbama plnene bramborove knedliky spek knedliky plnene houbama plnĕne knedliky houby s bramborovým knedlíkem recept na houbovou pizzu