Klobásková polévka

Polévky Doba přípravy: 45 minut 5 názorů

Polévky Doba přípravy: 45 minut 5 názorů

Suroviny 4-6 porcí

4 ks tenké paprikové klobásky na grilování
2 větší brambory
1 vejce
1 cibule
1 mrkev
olej
petržel

Postup přípravy receptu

  1. Na oleji v pánvi orestujeme do zlata na jemno nakrájenou cibuli a na malé kousky nakrájenou mrkev.

  2. Syrové paprikové klobásky zbavíme střívek a vymačkáme do misky, kde následně vidličkou ještě promačkáme a poté přidáme do pánve k opékající se cibuli.

  3. V pánvi opékáme a snažíme se nejlépe obsah pánve (maso z klobásků) rozdrobit na tzv. masovou rýži.

  4. Vzniklou směs přendáme do hrnce, přidáme na kostky nakrájené brambory a zalijeme horkou vodou cca 2 litry a necháme provařit za občasného míchání do změknutí.

  5. Na závěr do polévky rozklepneme jedno syrové vejce a vidličkou ho rozmícháme - nasekáme na jemno trochu petrželové natě. Polévku nezahušťujeme.

  6. Dochutíme netradiční polévku dle potřeby ještě solí a podáváme.

Poznámka od kuchařky

Syrové klobásky podléhají rychlé zkáze (syrové maso - syrové střívko) a proto pokud něco zůstane po grilování, tak tato polévka je optimální řešení vzniklé situace. Moc nám chutnala.

Komentáře k receptu Klobásková polévka

Tématické fráze: polevka z klobasek polevka z klobasek polévka s klobáskem polévka z klobásků polevka z klobasky polévka bramborovo klobásková polevka s klobáskama rychlé dobré netradiční polévky polévka ze syrové papriky krenova polevks syrové tenké paprikové klobásky ke grilování polevka z kloubasky polevks z klobasek syrove klobasky klobásková směs klobáskobá polévka kilobásková polévka netradiční recepty klobásky