Povidla ze švestek

Zavařeniny Doba přípravy: 29 hodin 7 názorů

Zavařeniny Doba přípravy: 29 hodin 7 názorů

Suroviny

7000 g vyloupaných švestek
500 ml octa
1500 g cukr krystal

Postup přípravy receptu

 1. Vyloupané švestky na robotu rozsekáme, dáme do širšího hrnce, přidáme ocet a cukr, promícháme a necháme 24 hodin stát v chladnu. Pak dáme do trouby na spodní mřížku a dusíme na 180°C 4-5 hodin, až se vydusí na 1/2-1/3 objemu a zhoustnou. Občas promíchám. Horké plníme do čistých suchých sklenic, zavíčkujeme, nezavařujeme.  Původní recept uvádí-vařit na sporáku, nemíchat.

Poznámka od kuchařky

Zdroj-časopis Receptář asi 30 let starý.

Recept je od p.Soukupové.

Komentáře k receptu Povidla ze švestek

 • HankaPu HankaPu

  Evi, povidla vypadají nádherně:yes: taky jsem je kdysi dělávávala, že bych si to zopakovala ?:-D:yes: +

  Odpovědět

 • eva hubova eva hubova (autorka receptu)

  Holky díky:-))
  Jaruš,ze 7 kg to není moc,letos jsem dělala už 2x.Některý rok nejsou švestky a povidla vydrží několik let,taky něco rozdám po rodině:-))

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Povidla dělávám jinak, ale tento recept ukládám a určitě také vyzkouším:yes:+5

  Odpovědět

 • Klara Klara

  Tento slivkový lekvar robím vždy, keď je dobrý rok na slivky/tento rok som nemala/, ja som ho pomenovala ako "Nočný lekvar/ večer si ho pripravím /nerozsekám len vykvôstkujem/, dám do hrnca, zakryjem a na miernom ohni nechám variť do rána, kým nevstanem. Odkryjem, zamiešam, medzitým sa naraňajkujem a potom dávam do fliaš a do suchého dunctu a je hotovo.

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  taky jsme doma dělávali povidla,pamatuji se jak je babička míchala na sporáku a jak to strašně vonělo.;-)já jsem to ještě nikdy nezkoušela;-)+1:yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  :-O Tý jo, Ty vaříš povidla ze 7 kg švestek? Tak to já z 2,5 kg a mám je na dva roky :-8 Ale je fakt, že u nás nejvíc jede tvaroh. Ale povidla se takhle dělají moc dobře, je to skoro bez práce :yes:

  Odpovědět

 • MajkaM MajkaM

  Tato povidla jsou výborná, dělávám je také. Letos bohužel nemáme švestky.:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty ze švestek švestky recepty co ze svestek povidlí švestky povidla svestkove povidli recepty se svestek povidlí recept jak se vaří povidla švestky na povidla povidla ze švestek v troubě švestky recepty povidla vaření povidlí švestky povidla svestky švestky povidla recepty recepty z švestek recepta ze švestek povidla recept ze svestek