Plněná kuřecí stehna uzenou nádivkou

Suroviny

kuřecí stehna
máslo
sůl
grilovací koření
Nádivka:
máslo
vejce
rohlíky
mléko
sůl
mletý pepř
cibule
uzené maso
sekaná petrželová nať

Postup přípravy receptu

  1. Nádivka: starší rohlíky nakrájíme na menší kostky, polijeme trochou mléka. Máslo, žloutky, sůl a pepř utřeme do pěny, přidáme na jemno nakrájenou cibuli, sekanou petrželku, namočené rohlíky, nasekané uzené maso a vše promícháme. Z bílků ušleháme tuhý sníh a opatrně zamícháme do nádivky.

  2. Stehna umyjeme, prstem uvolníme kůži a posolíme. Pod kůži lžičkou nacpeme nádivku, uzavřeme párátky nebo kovovými jehlami na maso. Takto naplněná stehna narovnáme do máslem vymazaného pekáčku.

  3. Posypeme grilovacím kořením, na každé dáme kousíček másla, podlijeme trochou vody. Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C asi hodinku a půl. Během pečení poléváme výpekem. Podáváme s různě upravenými bramborami.

Komentáře k receptu Plněná kuřecí stehna uzenou nádivkou

Tématické fráze: kuřecí stehna s nádivkou pečené kuřecí stehna s nádivkou pečene kuřecí stehno plněné plněná kuřecí stehna plněné kuřecí kůže kuře plněné nádivkou kuřecí stehno s nádivkou plněne kureci stehna pečená kuřecí stehna s nádivkou pečené kuřecí stehno s nádivkou kuřecí stehna plněná mandlovou nádivkou kuřecí stehna recepty pecene kure plnene nadivkou kuřecí kůže s nádivkou kuřeci stehna z nadivkou plnená kuřecí stehna recept pecena stehna s uzenou nadivkou recept s uzenymi stehna pečeme kuřeci stehna nádivka do kuřeciho stehna s rohlíky