Jednoduchý slaný dort

Suroviny

12 plátků světlého toustového chleba
12 plátků tmavého toustového chleba
2 pomázánkové másla šunkové
2 pomazánková másla bez příchuti
3 ks měkkého sýru ( já dala Maratonec)
3 stroužky česneku
500 g vlašského salátu
cca 12 plátků šunkového salámu mezi vrstvy
na ozdobu:
šunkový salám
nějaký trvandlivý salám s ozdobným okrajem
tvrdý plátkový sýr
cherry rajcátka
salátová okurka
nakládané kukuřičky
salát

Postup přípravy receptu

 1. Vše se dělá rovnou na podložku, na které to již zůstane!

 2. Na plech ( tácek) si dáme omytý a řádně osušený salát. Na něj poskládáme ve dvou sloupečkách a třech řadách šest plátků světlého toustového chleba, (Snažíme se, aby mezi plátky nebyly žádné mezery). Na plátky chleba namažeme jeden a půl šunkového pomazánkového másla. Na něj poskládáme šunkový salám a opět potřeme trochou šunkového pomazánkového másla. Další vrstvu tvoří 6 plátků tmavého toustového chleba na který dáme část vlašského salátu. Opět rozetřeme po celé ploše a dáme na něj další vrstvu složenou z 6 plátků světlého toustového chleba. Tuto vrstvu potřeme zbylým vlašským salátem. Poslední vrstvu tvoří 6 plátků tmavého toustového chleba.

 3. V mističce si smícháme 2 kostičky měkého sýra, 2 celá pomazánková másla a rozdrcené 3 stroužky česneku. Touto směsí potřeme vrch dortu a dlouhé boční strany. V mističce si smícháme zbylé šunkové pomazánkové máslo a 1 kostičku měkkého sýra a pomažeme tím kratší boční strany. (trošku másla si necháme na lepší přilepování ozdoby).

 4. Poté dort již ozdobíme dle fantazie. Já na boční strany dortu použila plátkový sýr a trvanlivý ozdobený salám.

 5. Nejdřív jsem dávala sýr, poté si kolečka salámu rozkrojila napůl a nanesla na ně úplně tenoulinkou vrstvu pomazánkového másla (jako když dáváte lepidlo na papír :) ) a pak to přilepila na dort. Ruličky ze šunky jsem dělala tak, že jsem si kolečko salámu přeložina na půl, ale jeden okraj jsem nechala o kousek níže. (Né přesně na půl) pak jsem to zarulovala a přečnívající okraj salámu jsem ohnula.

 6. Myslím si, že tento dort je velice snadný a zvládne ho i úplný začátečník v kuchyni. Zabralo mi to i s ozdobou cca 1 hodinku, ale jsem přesvědčená, že by se to dalo zvládnout i rychleji. Jinak fantazii se meze nekladou a indegrience si můžete vyměnit na věci, které máte rádi.

Komentáře k receptu Jednoduchý slaný dort

 • TeslarovaN. TeslarovaN.

  Úžasný recept :-) akurat včera som to nachystala na oslavu a každému nesmierne chutilo :yes:
  Ďakujem za inšpiráciu :-8

  Odpovědět

 • pikihanka pikihanka

  Krásný recept a krásná práce. Byla jsem trošku nervózní z první přípravy tohoto občestvení,ptotože je to na svatbu:) .Jedině co mě trošku nevyšlo jako v receptu bylo ,že vlašský salát 500g mi vystačil pouze na jedno patro a spotřebovala jsem o jedno pomazánkové máslo víc. Strany jsem polepila polníčkem a dvě strouhaným sýrem. Snad bude zítra i chutnat.Pokusím se přidat foto výtvoru.<3

  Odpovědět

 • Jana Mráčková Jana Mráčková(neregistrovaný)

  Dobrý den,nechala jsem se inspirovat a pokusím se jej taky vytvořit.
  Vypadá lákavě.
  JM:-)

  Odpovědět

 • jarka skrobakova jarka skrobakova

  nádherný dort, šikulka:yes::yes::-K:-p

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Nádhera, já takové dobrůtky neumím tak krásně naaranžovat;-)

  Odpovědět

 • anininka anininka

  pekna:-8ja ich tiež robym a poteši to ked chutia :-))

  Odpovědět

 • mysulka mysulka

  ;-) krásný dortík:yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Líbí se mi recept,postup i moc hezké fotky:-K+:yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  krasavec:yes: paráda;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: slaný dort z toustového chleba slané dorty pro muže z toustového chleba dort z toustového chleba slané dorty z toustoveho chleba jednoduchý dort slaný dort recept slaný dort slane dorty slaný dort z toustového chleba video slaný dort z chleba jak ozdobit slaný dort jednoduché dorty ozdoby na slané dorty slaný dort z toustového chleba recept slané dorty pro muže recepty slané dorty pro muže z chleba ozdoby na slaný dort recepty na slané dorty pro muže šunkový dort slané dorty pro muže