Cizrnová pomazánka

Pomazánky Doba přípravy: 20-30 min 3 názory

Pomazánky Doba přípravy: 20-30 min 3 názory

Suroviny

90 g cizrny v nevařeném stavu (vařené asi 180g)
2 lžíce olivového oleje (řepkový, sojový…)
1 lžička sojové omáčky Tamari
1 lžíce octa
50 g cibule
60 g rajského protlaku (pyré) bez cukru
Lžička sušeného libečku
15 g mletého lněného semínka
Mořská sůl

Postup přípravy receptu

 1. Příprava cizrny: Cizrnu necháme 5-8 hodin namočenou ve vodě (nejlépe i déle – přes noc) a poté slijeme. Vodu z namáčení luštěnin vždy vyléváme.

 2. Cizrnu zalijeme studenou vodou, do které můžeme přidat kousek řasy kombu-řasy zlepšují stravitelnost luštěnin a také dodávají minerály. Vaříme ji 1 hodinu a solíme až ke konci vaření.

 3. Uvařenou cizrnu rozmixujeme s olejem, octem, solí a trochou sojové omáčky do hladkého krému. Poté přidáme rajčatový protlak a spařenou cibulku (cibulka se nakrájí na jemno a zalije se horkou vodu, nechá se v ní asi 1 – 3 minuty máčet a pak se slije). Pokud jde mixér v průběhu přípravy ztuha, zejména při mixování cizrny, můžeme přidat trochu horké vody, ale jen tolik, aby byl zachován chod mixéru.

 4. Na závěr do pomazánky přidáme lněné semínko a libeček, který promneme v dlani na prášek.

Poznámka od kuchařky

Autor: jak surovin tak postupu Jana Škramlíková http://skramlikova.wordpress.com/

Komentáře k receptu Cizrnová pomazánka

 • eurka eurka(autorka receptu)

  evcal:
  tak to jsme na tom velice podobně ;-) uleželá je též výborná:yes:

  Odpovědět

 • evcal evcal

  Vždy jsem se takových surovin bála. Donedávna byla pro mě cizrna a jí podobné velkým tajemstvím. Přišla jsem však této kuchyni na chuť a i tuto pomazánku jsem dnes prubla. Chutná výborně a jak bude chutnat zítra až se odleží. Hmmm, těším se na snídani :-p:-p:-p. :yes::yes::yes::-K

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  :-KHezký recept +:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: cizrnová pomazánka pomazánka cizrnová cizrnova pomazanka recept pomazánka z cizrny recept pomazánka z cizrny pomazánka z vařené cizrny recept recept cizrnova pomazanka výborná cizrnová pomazánka cizrnová pomazánka pro děti cizrnová bábovka pomazánka s cizrnou cizrnová buchta recepty, cizrnová pomazánka pomazanky z cizrny cizrnová pomázanky z luštěnin příprava cizrny cirznová pomazánka humus cizrny jak se jí czrnova pomazanka