Jablkový závin s ořechy, Pribináčkem a mandarinkami

Suroviny

250 g listového těsta
4 větší jablka
2 vanilkové cukry
1 lžička skořice
1 malý panák rumu
1 malý hrnek cukru krystal (nedávala jsem tolik, záleží na chuti jablek)
1 lžička strouhanky (možná i více, mně jablka totiž pustila hodně šťávy)
1 Pribináček
1 konzervované mandarinky
50 g mletých ořechů
1 sáček rozinek (nemusí být)

Postup přípravy receptu

  1. Listové těsto si rozdělíme na dva díly. Každý z nich vyválíme, nakrájíme rádýlkem na pletený závin, posypeme strouhankou.

  2. Nastrouháme jablka, přidáme skořici, rum, vanilkový cukr, hrozinky, ořechy, popř. cukr krystal (záleží na tom, jak moc jsou jablka sladká/kyselá.) Směs promícháme a klademe na těsto. Na směs lžičkou naneseme Pribináček, na něj poté okapané mandarinky a závin zapleteme.

  3. Záviny potřebe rozšlehaným vajíčkem a můžeme posypat ořechy. V troubě pečeme dozlatova. Já je pekla při 180°C asi 30 minut.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se nedávným dílem v kuchařském pořadu Prostřeno a opravdu stojí za to! Závin je výborný a hned se po něm zaprášilo. Dokonce tak rychle, že jsem si jej ani nestihla vyfotit.

Komentáře k receptu Jablkový závin s ořechy, Pribináčkem a mandarinkami

Tématické fráze: jablkový závin ládi hrušky jablkový závin s ořechy pletený koláč ládi hrušky recepty ládi hrušky jablkový závin pleteny koláč hruška www ladi hrušky jablkovy zavin zavin z listoveho testa s pribinackem babovka s pribinačkem recepty ládi hrušky pletený koláč láda hruška recepty pletený koláč recepty ládi hrušky závin jablkový pleteny zavin závin se strouhankou prostřeno jablkový závin pletený koláč od ladi hrušky ořechový závin ládi hrušky láďa hruška pletený koláč láďa hruška pletenej koláč láďa hruška zavin jablkovy jablkový závin láďa hruška