Svíčka - zabijačková pečeně

Suroviny

1 kg mleté plece
300 g vepřové panenské svíčkové (nebo kýty)
1 vejce
1 dl bílého vína
česnek
sůl
pepř
trochu citrónové kůry, ale možno vynechat
150 g vepřové tukové blány (bránice,košilka)
celý kmín na posypaní svíčky
možno i cibuli do pekáčku

Postup přípravy receptu

 1. Do mletého masa přidáme vejce, víno, sůl, pepř, strouhanou citrónovou kůru a polovinu utřeného česneku. Vše smícháme, vytvarujeme obdélník, doprostřed dáme osolenou a druhou polovinou česneku potřenou panenku, nebo podlouhlý řez z kýty.

 2. Uděláme šišku, zabalíme do bránice, dáme na pekáček a povrch šišky posypeme kmínem. Přidáme trochu vody a pečeme, občas přelíváme výpekem a podle potřeby doléváme horkou vodu. Ze začátku pekáček přiklopíme, v druhé polovině pečení odklopíme.

 3. Do pekáčku můžeme přidat i nakrájenou cibuli. Někdy dělám i bez panenky uprostřed. Podáváme s brambory a zelím ve všech úpravách. Svíčka chutná teplá i studená.

Komentáře k receptu Svíčka - zabijačková pečeně

 • Jikotka Jikotka

  Dneska jsem stačila vyfotit :-8:-8 tak přidávám a znovu chválím a tu bránici určitě musím sehnat :-!

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Jiřinko, jsem ráda, že chutnalo. Kupuju bránici v malém řeznictví, tak by ses třeba mohla taky poptat;-) A jinak teprve ta bránice dá pečeni tu správnou chuť a vůni;-)

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  Spagetko,díky,máme Interspar z ruky,ale pověřím vnuka,ten chodí často do bazénu,tak mi jí koupí :-O:-8

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jiřinko, teď jsem viděla bránici v Inter špáru, tak jestli to máš nějak při cestě ...

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  Dneska jsem tu dobrotu udělala,pochutnali jsme si :-p:-p,jen jsem jí musela dát do alobalu,protože jsem neměla bránici,nevím kde ji koupit :-!.Snědli jsme to tak rychle,že jsem ani nestačila pořídit fotku,snad se mi to povede zítra,ještě nám zbylo na jeden oběd

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Světli, někdy jsem škrťa:-8:-D, nebo panenku zrovna neseženu. Tuhle dobrůtku mám spojenou s našima domácíma zabijačkama, ale to už je minulost. Jinak ji občas peču na oběd a po studenu pak někdy využívám na mísy, když se něco slaví.

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana

  Maruško, dělám něco podobného, a ta panenka uvnitř je vynikající....:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Merylas Merylas (autorka receptu)

  Po dlouhé době jsem dodala konečně fotky. Svíčka je ale bez panenky uprostřed. Kdo by nechtěl dát víno,tak může přidat trochu jiné tekutiny - vodu, mléko. Bohužel jsem neměla k dispozici foťák při přípravě, tak kdo by se chtěl podívat jak vypadá bránice, je vidět u tohoto receptuhttp://www.toprecepty.cz/recept/2719-veprove-rolky...

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřová svíčka zabijačková mísa zabijačková sekana maso svíčka zabijačková svíčkova zabijačkové recepty vepřova svíčka recept svíčka z masa zabijačková košilka panenská pečeně sekaná svíčka svíčka recepty svíčka vepřová svickova pecene svicka maso doba pečení sekané svičkova v blaně zabíjačková sekaná recept sekaná doba pečení svicka recept