Zimní ovocný čaj

Suroviny

4 litry nakrájeného ovoce:
jablka
hrušky
švestky
broskve (co momentálně je)
2 kg cukru
1 malá lžička mletého hřebíčku
1 malá lžička mleté skořice
citronová štáva z 1 citronu
1 dcl rumu i více

Postup přípravy receptu

 1. Oloupané a nakrájené ovoce podlijeme trochou vody a povaříme se skořicí a hřebíčkem 1/2 hodinky, přidáme cukr a mícháním ho rozpustíme.

 2. Pak přidáme šťávu z jednoho citronu a rum a již nevaříme. Dáme do sklenic a obrátíme dnem vzhůru a necháme do vychladnutí. Takto vydrží až do vánoc.

 3. Odebereme lžičku i více do hrníčku (podle chuti), zalijeme horkou vodou a máme čaj. Čaj už vařím v září, říjnu a vydrží až do února, března dokud ho všechen nevypijeme.

Komentáře k receptu Zimní ovocný čaj

 • Gabina Gabina

  Ano, ovoce se promíchá s cukrem a kořením a provaří se. Já peču na plechu v troubě. Cukr se horkem rozpustí

  Odpovědět

 • jaroslav231 jaroslav231

  Čaj vaříme i s cukrem?

  Odpovědět

 • Hella Hella

  Ono je tady více variací na toto téma. On to někdy člověk ani podle názvu nerozpozná. Já to sem dala jako Tekuté maliny.

  Odpovědět

 • Olina-preclik Olina-preclik

  Stále ještě je v nových receptech vpodstatě tentýž čaj.:-O Opravdu je takový problém se mrknout, jestli už stejný recept není?:-//

  Odpovědět

Tématické fráze: pečený čaj recept zapečený čaj domácí ovocný čaj ovocný čaj recept pečený ovocný čaj recept na pečený čaj recept na ovocny caj čaj v troubě pečené ovocné čaje domácí pečený čaj pečený zimní čaj zimní nápoje vařený ovocný čaj vařený čaj domácí zimní čaj ovocný čaj domácí ovocne caje pecene ovocný domácí čaj domácí čaj peceny caj