Ledový salát s ovocem a semínky

Suroviny

ledový salát
grep
jablko
slunečnicová semínka
dýňová semínka
citronová šťáva
cukr

Postup přípravy receptu

  1. Ledový salát pokrájíme na kousky, grep oloupeme a zbavíme i vnitřních blan mezi stroužky, jablko oloupeme a nahrubo nastrouháme. Přidáme slunečnicová a dýňová semínka.

  2. Zalijeme zálivkou připravenou z vody, citronové šťávy a cukru.

  3. Důkladně promícháme, necháme vychladit a můžeme servírovat.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se receptem na Vaudský salát od Jany Remkové http://www.toprecepty.cz/recept/32285-vaudsky-sala.... Musela jsem vypustit suroviny, na které mám alergii (oříšky, majonézu, celer), navíc jsem neměla čínské zelí, ale ledový salát, takže z toho nakonec vznikl nový recept. Nicméně kombinace grepu a salátu je úžasná, doporučuji k vyzkoušení. A Janě R. tímto moc děkuji za inspiraci :-)

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Ledový salát s ovocem a semínky

Tématické fráze: ovocný salát s ledem ledový salát recepty salát z ledového salátu s ovocem ledový salát recept salát z ledového salátu salát z ledového salátu recept ledový salát s grepem ledovy salat a jablka ledový salát s jablkem ledový salát se zálivkou salát se semínkama recept ledový salát, jablko ledovy ovocny salat alergie na ledový salát salát s ovocem ovocny ledovy salat ledový salát s s jablky salát z ledového salátu z jablkem ledový salát recept celerový salát s jablky a semínky