Beer Can Chicken - Kuře grilované na plechovce piva

Grilování Doba přípravy: 2,5hod 0 názorů

Grilování Doba přípravy: 2,5hod 0 názorů

Suroviny 4 porce

1 celé kuře
grilovací koření
1/2 L plechovka světlého piva

Postup přípravy receptu

  1. Omyté a osušené kuře okořeníme grilovacím kořením případně namarinujeme pomocí vstřikovače marinády marinádou dle vlastní chuti. Technika spočívá v tom, že okořeněné kuře postavíte na otevřenou plechovku piva, z které odstraníte víčko otvoru určeného pro pití a ještě vytvoříte několik děr, aby mohlo pivo lépe pronikat do masa. Doporučuji třetinu piva odlít (nejlépe vypít) - umožní Vám to lepší manipulaci při nasazování kuřete na plechovku, abyste se moc nepolili.

  2. Připravte si gril na nepřímé grilování, kuře umístěte na spodní rošt a grilujte cca 1,5 hodiny.

  3. Grilování na vlastní plechovce je velmi efektní pro Vaše hosty, ale skýtá jedno velké riziko, a to je stabilita kuřete při jeho přemisťování na gril (a z grilu) a po dobu grilování. Tomuto jevu dokážete předejít použitím originálního nerezového stojanu na grilování kuřete. Použití tohoto stojanu má další velké výhody. Tou největší je možnost nalít do plechovky jakoukoli možnou tekutinu, na které budete chtít kuře grilovat - např.víno, marinádu apod. Další nespornou výhodou je další použití vyteklé šťávy z kuřete, která se zachytí na podkladní misce stojanu.

Poznámka od kuchařky

celý videorecept naleznete zde:

http://www.youtube.com/watch?v=22bnbyHVRuA

Komentáře k receptu Beer Can Chicken - Kuře grilované na plechovce piva

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: stojan na grilování kuřete grilovaci stojan na kure stojan na kuře chicken stojan na kuře kuře na plechovce piva plechovka na grilováni kuřete grilování kuřete na pivu grilování kuřete na pive grilovaně kure grilovani kurete na plecovce piva stojan na grilované kuře stojan na grilování kuřat grilovane kure na stojanu grilovné kuře na plechovce plechovka na grilovaní cele kuře na plechovce piva grilovné kuře na plechovce grilovat kure na rostu grilované kuře použití grilovani na pivu