Kuře na pivní plechovce

Suroviny

1 kuře
3 dcl plechovka černého piva
olej
koření

Postup přípravy receptu

 1. Kuře vcelku opláchneme a nejlépe přes noc napatláme olejem s kořením (jak má kdo rád).

 2. Na druhý den si otevřeme plechovku s pivem a uděláme další otvor asi v průměru 2 cm. Poté plechovku posadíme do pekáčku a na plechovku posadíme kuře. Prostě ho navlečete na tu plechovku.

 3. Rošt v troubě dáme co nejníže, aby se nám kuře zvršku moc nepřipékalo. Ze začátku pečeme pomalu, jak nám začne ukapávat šťáva, potíráme kuře. Pivo v plechovce se vypařuje a fantasticky se natáhne do masa. Kuře se zvenku vlastně peče a zevnitř dusí. My ho máme nejraději s opečenými bramborami.

Poznámka od kuchařky

Teď jsem si na ten recept vzpoměla a dlouho jsem ho nedělala. Udělám a dodám fotky.

Komentáře k receptu Kuře na pivní plechovce

 • Svetlana Svetlana(autorka receptu)

  Ajko nevím, ale s lahví jsem to nezkoušela...když v plechovce!!! uděláš dva-tři otvory a pečeš, tak pivo se vypařuje a je v kuřeti opravdu cítit...zkus to příště na plechovce...;-)

  Odpovědět

 • ajucha ajucha(neregistrovaná)

  Dnes jsme dělali kuře na pivní lahvi,nevím kde se stala chyba,ale pivo z ní vůbec nevyteklo.Pekla jsem ho 1,5 hod na 180 stupňů.
  Poradíte?;-)

  Odpovědět

 • chocolate chocolate

  Já dělala už dvakrát a rodina to miluje:-K:-p

  Odpovědět

 • Svetlana Svetlana(autorka receptu)

  uff!!! Já jsem to nevymIslela :-)...to mám taky od někoho :-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  chevy::-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  chevy::-D:-D:-D:-D:-D:-D:yes:

  Odpovědět

 • chevy chevy

  robin: Nechtěl jsi napsat na šaltrpáce,(řadící páce), kdybys nerozuměl:-?:-? páč na převodovku bys ho těžko posadil, ty tiráku:-8:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • robin robin(neregistrovaný)

  vy už nevíte co samejma blbostma vymíšlet,co třeba kuře na převodovce po tirácku.nejlepší je buřtík na ohýnku a to pivko v plechu studené do žaludku ne,

  Odpovědět

 • katka katka(neregistrovaná)

  My jsme ho dělali taky,nejdřív jsme ho nechali drobet opéct a pak posypali kořením na kuře a polévali šťavou,která vznikla a to byla panečku mňamka :):-p:yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • David David(neregistrovaný)

  Z plechovky se žádná barva neuvolní. Vyzkoušeno, i s tím nejlevnějším německým pivem, co v krámě měli. :yes: Alobal by se při natahování snadno roztrhal, řekl bych.

  Odpovědět

 • ilona ilona(neregistrovaná)

  Bojíte-li se škodlivin z plechovky,obalte ji v alobalu.:-8

  Odpovědět

 • Hellis Hellis(neregistrovaný)

  Zajimavé, že většinou nemáte rozdíl oproti \"normálu\" Já snad už ani jinak kuře nedělám. Kuře je takhle mnohokrát šťavnatější a ani po 3 - 4dnech, když senáhodou hned nesní, tak je jak čerstvé z trouby. Nemusí se dělat naplechovce, ono stačí třeba na pivě ve skle to je jedno. recept super, jen ten med bych do té marinády nedával, já rád křupavou kurčičku :-)

  Odpovědět

 • aja.g aja.g

  Medová marináda: (na pomazání kuřete)
  3 lžíce medu
  2 lžíce Worchestrové omáčky
  1 lžíce sojové omáčky
  2 lžičky granulovaného česneku (nebo čerstvý)
  2 lžíce oleje
  1 lžička soli
  Vše dobře promíchat.
  Pivo se může i nalít do pekáčku, ale tady se jedná hlavné o to, že kuře STOJÍ v troubě. Takže kdo má stojánek, není co řešit.:yes:

  Odpovědět

 • maris maris

  Světlanko, měla jsem v plechovce ještě asi tři další díry, to by mělo stačit. Dělala jsem to jednou a teď jsem chtěla opravdu jen kvůli tomu, abych sem návod mohla přidat, protože to je snad na všech stránkách o vaření a my jsme tady " plechovku " neměli;-):-):-)

  Odpovědět

 • Amira Amira

  Teda než nechat vypíkat tu plechovku (asi nic moc pro zdraví), to raději naleju to pivo do pekáčku a do něj dám to kuře. nebude to to samý?

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: kuře na černém pivu v plechovce kuře na pivní lahvi kuře pečené na lahvi piva kuře pečené na pivní lahvi kuře na láhvi piva kuře na plechovce s pivem kuře na černém pivě v plechovce kuře plechovka piva pivní kuře kuře na lahvi kuře na pivě v láhvi kure na plechovce v troube stojánek na kuře kuře plechovka pečené kuře na pivní lahvi kuře na stojato kuře pivo ožralé kuře kuře s plechovkou piva kuře na pivu plechovka