Sojové boby po bakoňsku

petram Kuchařka: petram

Luštěniny 2 názory

Suroviny

200 g sojových bobů v suchém stavu
cibule
olej
1 lžička mleté sladké papriky
1 plechovka sterilovaných žampionů (nebo cca 5 čerstvých)
1 lžíce mouky (použila jsem bezlepkovou)
100 ml smetany (použila jsem rostlinnou smetanu zn. Alpro)
sůl
pepř
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Sojové boby přes noc namočíme a v čerstvé vodě uvaříme doměkka (trvá to asi hodinu a čtvrt).

  2. Na oleji orestujeme drobně nakrájenou cibuli. Zasypeme ji sladkou paprikou, rychle promícháme, aby se paprika rozpustila v tuku, ale aby nezhořkla, a podlijeme 200 ml vody. Přidáme žampiony a sojové boby a společně asi 5 minut povaříme. Zahustíme moukou rozmíchanou v trošce studené vody, prováříme ji alespoň 5 minut. Na závěr vmícháme rostlinnou smetanu a dochutíme solí a pepřem.

  3. Připravujeme-li omáčku z čerstvých žampionů, přidáme je k orestované cibulce, společně asi 5 minut dusíme a poté teprve zasypeme paprikou a dále pokračujeme podle předchozího postupu.

Poznámka

Vepřové maso po Bakoňsku nám vařívali ve školní jídelně. Pamatuji se, že mi ta omáčka moc chutnala, jen maso jsem vždy pečlivě vyšťouchala stranou. Když se mi dostala do ruky plechovka sterilovaných žampionů, vzpomněla jsem si na tuto omáčku a zkusila ji připravit v bezmasé verzi.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 11 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Sojové boby po bakoňsku

Tématické fráze: sojove boby recept sojové boby sojové boby recepty recepty na sojové boby jak připravit sojové boby recept na sojove boby recepty ze sojových bobů recepty sojové boby sojové boby v receptech jak uvařit sojové boby příprava sojových bobů recept ze sojovych bobu salát ze sojových bobů recept sojové boby čerstvé sojové boby recepty sojové boby - recepty cerstve sojove boby sojové boby v plechovce sojové boby salát kaše ze sojových bobů