Vepřová panenka pečená ve slaninovém kabátku

Suroviny

vepřová panenka
anglická slanina
rozmarýn
tymián
3 velké brambory - předem uvařit ve slupce, oloupat a nakrájet na čtvrtky
1 čerstvá paprika
1 cuketa
5 stroužků česneku - neloupat, jen ho nakrojit
sůl
pepř
olej
provázek na převázání

Postup přípravy receptu

 1. Vepřovou panenku omyjeme ve studené vodě a papírovou utěrkou dobře osušíme. Potřeme olejem, osolíme, opepříme a posypeme posekanou čerstvou rozmarýnou-nemusí být.

 2. Na pracovní desku poskládáme vedle sebe slaninu tak, aby se plátky trochu překrývaly a položíme na to vepřovou panenku. Aby se při pečení slanina od masa neoddělovala, převážeme panenku provázkem.

 3. Předehřejte troubu na 170°C-horkovzdušnou na 160°C.

 4. Na pánvi rozpálíme olej a panenku ve slanině na něm opečeme-každou stranu cca 3 minuty.

 5. Do pečící nádoby dáme nakrájenou papriku, cuketu, stroužky česneku a brambory. Vše osolíme, opepříme, posypeme čerstvým nebo sušeným tymiánem a polijeme olejem z pánve.

 6. Na pečící nádobu dáme mřížku, na ní položíme opečenou panenku. Šťáva z panenky bude tak odkapávat do pečící mísy a brambory se pěkně napovrchu upečou. Pokud mřížku nemáte, položte panenku vedle zeleniny, ne na ní, aby se brambory napovrchu dobře opekly.

 7. Vložíme do trouby a pečeme 25 minut.

Komentáře k receptu Vepřová panenka pečená ve slaninovém kabátku

 • MajaV MajaV

 • Toman Frantisek Toman Frantisek(neregistrovaný)

  Vypada to suprove:-)ihned o vikendu vyzkousim:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřová panenka se slaninou vepřová panenka se slaninou recepty pečená vepřová panenka nejlepší recepty pečená vepřová panenka vepřová panenka recept jak správně udělat vepřovou panenku co uvařit z vepřové panenky veprova panenka vepřová panenka recepty vepřová panenka pečená panenka se slaninou pečená vepřová panenka recepty pečená vepřová panenka recept jak upéct vepřovou panenku jak správně upéct vepřovou panenku recepty z vepřové panenka se slaninou jak správně upéct vepřová panenka recept na vepřovou panenku pecena panenka recepty z vepřové panenky