Piškotový velikonoční beránek

Suroviny

Hrubá mouka 180 g
vejce 4 ks
horká voda 4 lžíce
moučkový cukr 200 g
vanilkový cukr 1 ks
citrónová kůra ze 1/4 citronu
Máslo (Hera na vymazání)
hrubá mouka na vysypání formy

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky šleháme s moučkovým cukrem do pěny a během šlehání přidáváme po lžících horkou vodu. Přisypeme vanilkový cukr, po částech vmícháme mouku a nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků.

  2. Obě poloviny beránka dobře vymažeme máslem a vysypeme moukou. Těsto vlijeme do části formy, přiklopíme druhou půlkou formy a pečeme ve středně vyhřáté troubě asi 175°C cca 45 minut.

  3. Ke konci pečení můžeme vyzkoušet špejlí, jestli už je upečený. Beránka vyklopíme a necháme zchladnout. Můžeme jen posypat cukrem nebo i zdobit polevou.

Poznámka od kuchařky

Recept je z Velikonoční kuchařky.Už ho takto peču několik let a vždycky mi pěkně vzešel.

Komentáře k receptu Piškotový velikonoční beránek

Tématické fráze: recept na piškotového beránka recept na beránka piškotový nejlepší velikonoční beránek piškot na beránka velikonoční beránek z piškotového těsta peceny beranek recept pečený velikonoční beránek velikonoční beránek forma pečený beránek piškotový pečení beránka velikonoční beránek recept velikonoční beránek hrníčkový recept pečený beránek recept na velikonočního beránka recept na beránka recept na piškotového velikonočního beránka velikonoční beránek - nejlepší recept beránek recept piskotove testo na velikonočního beránka pečení beránka recept