Pomalu pečený králík v marinádě z kyšky

Suroviny

1 naporcovaný králík
Marináda:
400 ml kyšky
3 lžíce oleje
2-3 stroužky utřeného česneku
1 cibule nakrájená na kolečka
1 lžíce dijonské hořčice
lžička grilovacího koření
špetka třtinového cukru
chilli pasta podle chuti
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Omytého a osušeného králíka osolíme. Připravíme pekáček, ve kterém budeme králíka péct a marinádu v něm ze všech surovin připravíme. Důkladně ji promícháme.

  2. Přidáme králíka a všechny kousky obalíme. Měl by být celý ponořený. Pekáček zakryjeme a uložíme do lednice do druhého dne.

  3. Před pečením pekáček vytáhneme 1/2 hod předem. Troubu zapneme na 200 st. Pekáček zapečeme 10 minut a snížíme teplotu na 150 st.

  4. Pečeme cca necelé 2 hodiny, maso musí jít pěkně od kosti. Takto připravený králík je šťavnatý a masíčko se rozpadá. Podáváme s brambory nebo s rýží.

Komentáře k receptu Pomalu pečený králík v marinádě z kyšky

Tématické fráze: pečený králík pečený králík v marinádě králík pečený v hořčičné marinádě naložení králíka marinada na kralika naložení zajíce králík recepty peceny kralik recept štavnatý pečený králík pomalu pečený zajíc marinada kralik pomalu pečený králík na zelenině recepty na králíka marinády na králíka štavnatý upečený králík recept na kralika pečený králik marináda pečený králík recepty štavnatý králík marináda na králíka pečeného