Naložený králík na medové hořčici a na smetaně

Suroviny

1 králík (celý)
2 králičí stehna
2 ČL soli
6 kuliček celého černého pepře
5 kuliček nového koření
4 kuličky jalovce
3 ks cibule
2 ČL cukru
4 bobkové listy
2-3 PL medové hořčice
2 PL oleje
1,5 sáčku zmražené zeleniny pod svíčkovou
1-2 PL másla
1 lžička sušeného tymiánu
300 - 400 ml octa
150 g špek nebo slaniny
400 ml 10 % smetany
(hladká mouka)

Postup přípravy receptu

  1. Králíka očistíme, odblaníme, naporcujeme a pěkně prošpikujeme. Ocet, pokrájenou cibuli, koření a zeleninu s kořením pod svíčkovou dáme do hrnce a povaříme asi 8 minut a necháme vychladnout.

  2. Poté si naložíme králíka asi na jeden na den do tohoto nálevu se zeleninou a kořením tak, aby byly všechny porce králíka úplně ponořeny.

  3. Další den vyndáme králíka z nálevu. Maso osušíme a pěkně všechny kousky masa pak potřeme ze všech stran medovou hořčicí a zprudka poté všechny kousky masa opečeme na másle tak, aby se maso dobře zatáhlo.

  4. Králičí maso pak dáme do pekáčku, obložíme jej zeleninou a kořením z nálevu a dáme pozvolna péci. Potíráme jej nálevem, ve kterém byl králík naložen. Dál pak už králičí maso podléváme vývarem, aby maso nevyschlo. Pečeme cca 2 hodiny na 180 stupňů do doby, než maso jde samo pěkně od kosti.

  5. Měkkého králíka vyndáme. Zeleninku bez koření si pak rozmixujeme a přivedeme do varu. Nakonec zašleháme smetanu, dobře promícháme a dochutíme cukrem nebo solí. Nakrájeného králíka podáváme s knedlíkem.

Poznámka od kuchařky

Medová hořčice je moc dobrá i v kombinaci s jiným masem. Množství octa je idividuelní, pak dál již jen dle každého z nás a dle množstí omáčky.

Komentáře k receptu Naložený králík na medové hořčici a na smetaně

Předchozí 1 2

Tématické fráze: králik na hořčici a smetaně lák na králíka králík na smetané naložený králík na zelenině nalozeny peceny kralik nálev na králíka králík na hořcici recept na králíka na hořčici kralik na hortici medová hořčice králík na smetaně a hořčici jak naložit králíka na svíčkovou králík v hořčici medová hořčice recept recepty králík na hořčici kralik nalev šéf na smetaně recepty kralik v laku králík se svíčkovou králík recepty bezkonkurenční