Slané listové taštičky

Slané pečivo Doba přípravy: 1 hod 1 názor

Slané pečivo Doba přípravy: 1 hod 1 názor

Suroviny

1 listové těsto
30 dkg uzeného masa
4 jarní cibulky
6 žampiónů
10 dkg goudy
1 vejce
sůl
pepř
drcený kmín

Postup přípravy receptu

  1. Nakrájíme uzené maso na drobné kousky, očistíme žampiony a jarní cibulku a také pokrájíme nadrobno. Na pánvi restujeme uzené a poté přidáme žampiony a cibulku, osolíme, opepříme a přidáme drcený kmín. Vše opečeme a když jsou žampiony měkké, odstavíme z plotny a necháme zchladnout.

  2. Mezitím nastrouháme goudu na jemném struhadle a vyválíme listové těsto. To rozdělíme na čtverce cca 5 x 5 cm. Na každý čtverec dáme lžíci směsi a trochu nastrouhaného sýra. Přeložíme a vidličkou přimáčkneme okraje k sobě. Na plechu potřeme jednotlivé taštičky rozšlehaným vejcem a posypeme kmínem.

  3. Pečeme v troubě vyhřáté na 170 °C dozlatova.

Komentáře k receptu Slané listové taštičky

Tématické fráze: taštičky z listového těsta slané slane tasticky slané taštičky z lístového těsta slané listové listove tasticky taštičky slané taštičky z listového těsta na slano plněné slane tasticky drobné slané pečivo z listového těsta tasticky na slano slané plněné taštičky slané recepty z listového těsta taštičky listove slaném náplně slané do lístkového těsta slané pečívo tasticky s listoveho testa se slanou naplni slané náplně do taštiček slané plněné listové taštičky slaná náplň do taštiček taštičky z listového těsta se zampiony slane plněné taštičky z listového těsta