Kuřecí nugetky 2

Drůbeží maso Doba přípravy: 50 minut 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 50 minut 0 názorů

Suroviny 4 porce

0,8 kg kuřecích prsou bez kůže
máslo
kukuřičné lupínky
strouhanka
grilovací koření
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí prsa omyjeme, osušíme, nakrájíme na špalíčky (velikost podle toho jak chcete mít velké nugetky), já dělám od oka 1-2 x 1-2 cm. Osolíme z obou stran.

  2. V rendlíku rozpustíme cca 1/2 kostky másla. Jen rozpustit, aby nebylo moc horké. Do másla namočíme nugetky a necháme marinovat (ne moc dlouho, aby nám máslo zase neztuhlo).

  3. Rozdrtíme kukuřičné lupínky a přidáme lžíci strouhanky. Přidáme grilovací koření a promícháme. Pokud je grilovací koření bez soli, můžeme přidat i sůl. Množství volíme podle chuti. Směs ochutnám a případně dokořením.

  4. Na plech si dáme pečicí papír. Vidličkou vyndaváme nugetky z másla, lehce oklepneme a obalujeme v připravené směsi a skládáme na plech s pečicím papírem.

  5. Troubu předehřejeme na 180 °C a pečeme 20 minut. Po 10 minutách obrátíme. Není to ale nutné. Vhodná příloha je bramborová kaše, okurka nebo okurkový salát.

Poznámka od kuchařky

Pokud do koření přidáme chili, máme z "dětských" nugetek nugetky pikantní

Komentáře k receptu Kuřecí nugetky 2

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuřecí nugetky kukuřičné lupínky kuřecí nugety kuřeci nugetky kureci nugetky recept recept na kuřecí nugetky kuřecí nugety recept kuřecí nugety z trouby miniřízečky v těstíčku pečené v troubě kuřecí nugetky v pečené v troubě kuřecí nugety v troubě kureci nugety do trouby kuřecí nugetky v troubě nugetky kureci nugety priloha kureci prsa nugetky kuřecí nugetky z kukuřičných lupínků koření na kuřecí nugetky detske kureci nugetky nugetky z kukuřičné lupínky kuřecí nugety recept v cornflakes