Hovězí guláš se slaninou a žampiony

Suroviny

900-1000 g hovězí kližky
3 cibule
150 g anglické slaniny vcelku
250 g žampionů
plná lžíce sádla
2-3 lžíce uzené papriky
vývar z odřezků masa nebo kostí
2 lžíce hladké mouky
3-4 stroužky utřeného česneku
kmín
sůl
cayenský pepř podle chuti (je pálivý)

Postup přípravy receptu

  1. Opracované maso a žampiony nakrájíme na větší kostky. Cibuli a slaninu nakrájíme na kousky. Rozpustíme sádlo, přidáme slaninu a po chvíli cibuli. Vše restujeme do zlaté barvy.

  2. Přidáme maso a když se zatáhne, přisypeme papriku a česnek. Zamícháme a zalijeme horkým vývarem. Přisypeme sůl, pepř a kmín. Dusíme pomalu pod poklicí.

  3. Když už maso začíná být měkké, přidáme žampiony a mouku rozmíchanou v trošce vývaru. Vaříme pomalu dalších asi 20 minut, do celkového změknutí masa.

  4. Podáváme s chlebem, knedlíkem nebo noky.

Poznámka od kuchařky

Doporučuji místo slaniny použít libový uzený vepřový bok.

Komentáře k receptu Hovězí guláš se slaninou a žampiony

Tématické fráze: hovězí guláš na žampionech gulas se slaninou hovězí guláš na na žampionech hovezi gulas se slaninou hovězí na žampionech guláš se žampiony guláš s žampiony hovězi guláš guláš s cibulí a se anglickou slaninou žampiony recepty hovezi gulas se slaninou a zampionama hovězí guláš zžampiony žampionový guláš hovězí guláš v troubě s anglickou slaninou hovězí guláš z kližky se žampiony vepřový guláš se anglickov slaninou hovězí na žampiony a anglické hovězí maso se žampiony a anglického a hovězí na žampiony a anglické slaniny hovězí na zampiony