Hrachové lupínky nachos

Suroviny

125 g hrachvoé mouky
1 rovná lžička prášku do pečiva
½ lžičky soli
koření dle vlastního výběru: čerstvě namletý pepř, chilli, bylinky…
2 lžíce oleje
cca 7 lžic vody

Postup přípravy receptu

  1. Mouku promícháme s práškem do pečiva, solí, kořením a olejem. Postupně přidáváme vodu a vypracujeme tuhé nelepivé těsto.

  2. To rozválíme mezi dvěma archy pečicího papíru na velmi tenkou placku. Vrchní papír sloupneme a spodní i s těstem přeneseme na plech. Nožem nakrájíme na trojúhelníčky, ale neoddělujeme od sebe.

  3. Vložíme do trouby předehřáté na 170 °C a pečeme asi 10-15 minut, až než začnou trojúhelníčkům růžovět špičky. Vyndáme z trouby a po vychladnutí podle řezů nalámeme. Podáváme podobně jako kukuřičné lupínky nachos s nejrůznějšími dipy a salsami, případně jíme jen tak samotné.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se na blogu My New Roots receptem na cizrnové nachos. Ty cizrnové se mi moc osvědčily, tak jsem zkusila použít i hrachovou mouku, a výsledek dopadl skvěle.

Těsto musí být poměrně tuhé a pevné, aby se nelepilo a dalo se dobře odlepit z pečicího papíru. Doporučuji vodu přidávat postupně a těsto propracovat rukou, ne jen vařečkou. Válejte opravdu dotenka, díky tomu jsou nachos správně křupavé.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Hrachové lupínky nachos

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: hrachová mouka recepty hrachové chipsy recept těsto z hrachové mouky chipsy z hrachové mouky hrachové sušenky recept recepty z hrachové mouky recept na hrachové chipsy hrachová mouka slané pečivo recept hrachová mouka placky z hrachové mouky sušenky z hrachové mouky slané pečivo z hrachové mouky hrachové placky hrachove chipsy pečivo z hrachove mouky hrachové nachos chipsy recept hrachove chipsy hrachove slane pecivo recept z hrachové mouky cizrnove smazenky