Pampelišková káva

Postup přípravy receptu

 1. Nejdříve se musíme vybavit špičatou lopatkou nebo větším nožem a na procházce dál od silnic vydloubat pampeliškové kořeny.
  Doma kořeny pořádně očistíme od hlíny. Na povrchu je hnědá tenká slupka, která jde nožem dobře oloupat.
  Dobře očištěné kořeny nakrájíme na kolečka.
  Pak nakrájené kořeny zalijeme vodou a necháme několik hodin louhovat, aby se zbavily hořkého mléka. Můžeme je nechat zalité i přes noc, ale vodu je dobré i několikrát vyměnit.

 2. Vylouhované kořeny scedíme a na utěrce je necháme oschnout.
  Pak je upražíme na suché pánvi. Pánev zapneme na malém hořáku, kořeny stále promícháváme a hlídáme, aby se nezačaly pálit. Když jsou všechny středně hnědé, máme hotovo.
  Potom je už jen umeleme v kávovém mlýnku nebo rozmixujeme na prášek. Hotová "káva" krásně voní.
  Na jeden šálek nápoje použijeme jednu lžíci hotového prášku. Zalijeme vařící vodou a chvilku počkáme, až vše spadne ke dnu. Pak kávu přecedíme, ale myslím, že to ani není nutné.
  Káva má lehounce sladkou příjemnou chuť. Kdo chce, může si ji ochutit mlékem a třtinovým cukrem nebo medem.

Komentáře k receptu Pampelišková káva

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pampelišková detoxikační káva pampeliškové kafe kořen z pampelišky recept kafe z pampelišky pampelišková kořen pampelišky recepty recept na pampeliškovou kávu kořen pampelišky recept pamplišková káva jak se dělá pampelišková káva recept pampelišky recepty káv kava z pampeliškoveho kořene jak ochutit kavu ledová káva smoothie pampeliski zalite pampeliskovakava.cz kava z kořenů pampeliškové kafe recept pamoeliskova kava