Tvarohové meruňkové knedlíky s čokoládou

Suroviny

250 g měkkého tučného tvarohu
4-5 PL hladké mouky
3 PL jemné strouhanky
1 vejce
čokoláda hořká
sůl, cca 1/4 ČL
meruňky
máslo
tvaroh měkký nebo tvrdý
moučkový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy dáme tvaroh, mouku, vejce, sůl a vše dobře promícháme. Podle potřeby přidáváme postupně strouhanku a vypracujeme hladké těsto. Těsto by mělo být vláčné a nelepivé. Pokud se bude lepit (vždy záleží na savosti mouky), přidáme více strouhanky nebo mouky.

  2. Z těsta uděláme šišku o průměru cca 3 cm a nakrájíme ji na stejné dílky. Pracovní desku poprášíme moukou a dílky válečkem vytvarujeme do požadovaného kruhu (kruhy děláme podle velikosti meruněk, aby se dobře uzavřely knedlíky).
    Do většího hrnce dáme vodu, špetku soli a přivedeme ji k varu.

  3. Meruňky vypeckujeme. Malé meruňky dáváme do těsta celé, pokud jsou velké, tak je rozpůlíme.
    Do meruněk vložíme kostičky čokolády, dáme je na připravené kruhy, uzavřeme je jako měšce (viz foto) a vytvarujeme knedlíky.

  4. Knedlíky vložíme do vroucí vody a vaříme je cca 8 minut - doba varu záleží na velikosti knedlíků.
    Knedlíky podáváme s nastrouhaným tvrdým nebo měkkým tvarohem, posypané moučkovým cukrem a přelité máslem.

Poznámka od kuchařky

Čokoládu nemusíte do meruněk dávat. Na meruňkové knedlíky můžete dát tvaroh, nahrubo na něj nastrouhat čokoládu, posypat moučkovým cukrem a přelít máslem.

Tento recept mám již čtyřicet let od jedné bývalé kolegyně a když meruňkové knedlíky s čokoládou dělám, vždy si na ni vzpomenu;-)

Komentáře k receptu Tvarohové meruňkové knedlíky s čokoládou

Tématické fráze: tvarohové merunkovē knedliky tvarohové meruňkové knedlíky hrnkové tvarohovè knedlíky s meruňkami meruńkové knedliky merunkove knedliky s tvarohem merunkové tvarohové knedlíky merunkove knedliky z hladke mouky tvarohové knedlíky recept nejlepší meruňkové knedlíky recept na tvarohové meruňkové knedlíky meruňkové knedlíky z tvarohu merunkovy knedliky meruňková knedliky tvarohové knedlíky hrníčkové tvarohové knedlíky s meruňkami meruňky s čokoladou tvarohové knedlíky z hladke mouky meruňkové tvarohové knedlíky - top recepty tvarohové knedle s merunkami merunkove sisky