Křehké plněné ořechy

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 120 minut 0 názorů

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 120 minut 0 názorů

Suroviny 35 porcí

220 g hladké mouky
140 g másla
80 g moučkového cukru
70 g mletých ořechů
tuk
hrubá mouka do formiček
Krém :
200 g Hery (Hera máslová na krémy)
175 g moučkového cukru
1-2 lžíce kakaového prášku
2 lžíce rumu

Postup přípravy receptu

  1. Z prosáté mouky s cukrem, kousků másla a ořechů zpracujeme hladké těsto, které zabalíme do fólie a necháme hodinu v ledničce odpočinout. Potom z těsta odkrajujeme malé kousky, které namočíme do hrubé mouky a vtlačíme do ořechové formičky vymazané troškou másla. Uprostřed necháme důlek na náplň.

  2. Plech s naplněnými formičkami dáme do předehřáté trouby na 180°C a pečeme je na 120°C, až okraje těsta mírně zhnědnou. Trvá to přibližně 9-10 minut. Teplé ořechy vyklopíme.

  3. Máslo vyšleháme za postupného přidávání cukru. Nakonec zašleháme prosátý kakaový prášek a po troškách také rum. Krém necháme chvíli ztuhnout v lednici.

  4. Potom pomocí cukrářského sáčku se zdobítkem zdobíme do půlky ořechů. Přiklopíme a posypeme cukrem.

Poznámka od kuchařky

Pokud chcete změnu, můžete prosát moučkový cukr s kakaem a ořechy ve směsi obalt.

Komentáře k receptu Křehké plněné ořechy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: ořechy plněné krémem plněné cukroví ořechy plněné křehké ořechové rohlíčky top recepty ořechy plněné kréme křehké těsto ořechy plněné oříšky se šlehačkou krém na plněné ořechy vajicko a cukr křehké ořechy plněné ořechy recept na vánoční plnene orechy z hrube i hladke bez mouky plněné ořechy z hrubé mouky ořechovy křehkého těsta krém hera máslová krehne plněné ořechy plněné ořechy hera máslová recept na plnene orechy plněné ořechy bez ořechů