Plněné ořechové rohlíčky

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 2 hodiny, druhý den dohotovit 3 názory

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 2 hodiny, druhý den dohotovit 3 názory

Suroviny 34 kusů

Těsto:
38 dkg hladké mouky
25 dkg másla
10 dkg moučkového cukru
10 dkg vlašských ořechů
1 vanilkový cukr
1 žloutek
citronová kůra
Na potření:
Nutella
Na ozdobení:
50 g čokolády na vaření
5 g tuku

Postup přípravy receptu

  1. Do mísy dáme moučkový cukr, vanilkový cukr, povolené máslo (Heru) a šleháme do pěny, do které vešleháme žloutek. Dále nasypeme nastrouhané ořechy, citronovou kůru a ještě prošleháme. Nakonec nasypeme mouku a vařečkou vymícháme těsto, které až nakonec dohotovíme rukama. Těsto necháme odpočinout asi půl hodiny v chladnu. Formičky na rohlíčky vymažeme tukem a naplníme celé rovně, protože nevyběhnou.

  2. Dáme je péci do vyhřáté trouby na 160°C asi na 25 minut. dokud lehce nezrůžoví a necháme je trochu vychladnout. Potom lehce klepneme formičkou a rohlíček vypadne lehce sám. Rohlíčky necháme vychladnout a slepíme je Nutellou. Kdo chce, slepí je máslovým krémem. Můžete udělat i jiné tvary formiček. Těsto je vynikající a dobře se vyklápí.

  3. Druhý den si v mikrovlnné troubě nebo na páře rozehřejeme čokoládu na vaření s tukem, promícháme, smočíme v ní konce rohlíčků a necháme v chladnu ztuhnout.

Komentáře k receptu Plněné ořechové rohlíčky

Tématické fráze: plnene rohlicky ořechové rohlíčky plněné ořechy rohlíčky plněné ořechovou náplní rohlíky plnené ořechy recepty plněné rohlíčky recept plnene rohlicky recept ořechov rohlicky ořechový rohlíčky ořechy plněné rohličky orechove rohlicky plnene recept na rohlíčky recept na plnene rohlíčky recept na ořechové rohlíčky plněné rohlíky s orechama plněné rohlíčky orechama plněné rohlíčky s ořechama rohlíčky plněné čokoládou recept plněné ořechové rohliky