Krtkův dortík na plechu

Suroviny

Korpus:
320 g hladké mouky
150 g cukru krystalu
1 kypřící prášek do pečiva
3 lžíce kakaa
200 ml oleje
200 ml mléka
3 vejce
Krém:
250 g měkkého tvarohu
400 g zakysané smetany
1 smetana ke šlehání
1 hořká čokoláda
1 vanilkový cukr
4-5 banánů
Pudink:
300 ml mléka
1,5 balíčku vanilkového pudinku
3 lžíce cukru

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky oddělíme od bílků a vyšleháme s cukrem do pěny. Následně přilijeme mléko a olej. Mouku smícháme s kakaem a práškem do pečiva. Sypkou směs postupně zašleháme do tekuté směsi. Nakonec vyšleháme bílky se špetkou soli do tuhého sněhu, který opatrně ručně vmícháme do těsta. Těsto vlijeme do předem vymazaného a vysypaného plechu s vyšším okrajem. Pečeme na 160 stupňů asi 20 minut. Až bude špejle suchá, korpus vyndáme a necháme ho vychladnout.

  2. Mezitím připravíme krém. Nejdříve uděláme pudink, který necháme vychladnout. Tvaroh vyšleháme spolu se zakysanou smetanou a cukrem. Vychladlý pudink postupně zašleháme ke krému. Nakonec zašleháme smetanu ke šlehání, kterou jsme vyšlehali do tuha a na jemno nastrouhanou čokoládu.

  3. Vychladlý korpus vydlabeme. Nožem naznačíme okraje a vytvoříme pomyslnou mřížku pomocí nože, aby vznikla jakoby šachovnice. Lžící velmi opatrně vydlabáváme korpus, abychom neporušili dno dortu. Vydlabaný korpus dáme stranou na posypání dortu.

  4. Banány rozpůlíme na půl a poklademe jimi dno korpusu. Naneseme krém a nakonec dort posypeme vydlabaným korpusem.
    Dort necháme alespoň přes noc v lednici nebo chladu.

Poznámka od kuchařky

Krtkův dort v domácí verzi. Tisíckrát lepší než od Dr. Oetkera.

Plech nám zmizel během dne.

Komentáře k receptu Krtkův dortík na plechu

Tématické fráze: domácí krtkův dort na plech recept na domácí krtkův dort na plech krtkův dort krtkův dort nejlepší recept na plech top recepty krtkův dort recept na plech domácí krtkův dort na plechu krtkův dort na plech krtkův dort nejlepší recept krtkovy dorticky krtkuv dortik krtkův dort na plech recept krtkuv kolače krtkovy sněhové krtkovy dortíky hrneckovy krtkuv dort na plech recept krtkuv dort s tvarohem na plech domácí krtkův dort domaci krtek na plechu moučník krtek na plech hrníčkový domaci krtkuv dort na pleh