Selská bramborová omeleta

Bramborová jídla Doba přípravy: 15-20 minut 5 názorů

Bramborová jídla Doba přípravy: 15-20 minut 5 názorů

Suroviny 1 porce

brambory
sůl
pepř
1 vejce
1-2 stroužky česneku
majoránka
kmín
sádlo/olej

Postup přípravy receptu

 1. Brambory nastrouháme na hrubém struhadle a již nastrouhané poklademe na rozpálenou pánev (někdo použije sádlo/olej, já smažím na teflonu bez tuku), záměrně jsem neuvedl kolik brambor, protože každý máme jinak velkou pánev, skládám na celou pánev středně tenkou vrstvu.

 2. Po chvilce smažení, kdy brambory jakoby sednou (spojí se), naskládám nahoru nakrájený česnek, pepř, sůl, kmín, majoránku. Po minutce zaliji vejcem, většinou stačí jedno, je tam spíše na spojení zbytku brambor, (kdo má hodně škrobové brambory, tak tam vejce ani dát nemusí). Jakmile vidím, že vespod jsou brambory zlatavé, můžu obrátit.

 3. Cca po 5i minutách od obrácení by měla být placka hotová, jakmile spodek pěkně začne hnědnout, stahujeme.

Poznámka od kuchařky

V letních měsících do placky libovolně strouhám k bramborám cukety, patizony, okurky. Možná někdo řeknete, že je to příliš vodnaté, ale určitě zkuste, litovat nebudete. Česneku se taky nemusíte bát, nezhořkne, samozřejmě jej nemůžeme smažit na plný plamen :) Větší placka může být i samostatné jídlo, já je často používám jako přílohy místo bramboráků apod :)

Komentáře k receptu Selská bramborová omeleta

 • magdalenka magdalenka

  Eja57: Ja si nepletiem omeletu s rösti. O chuti tohoto jedla nepochybujem.

  Odpovědět

 • Eja57 Eja57(moderátorka)

  magdalenka: no...od Přerova do Švýcarska je sice daleko, ale nicméně bez toho vejce to hodně připomíná ( nebo spíš skoro je) rösti - a to byla historicky SELSKÁ snídaně;-)...a aby to nebylo tak jednoduché, tak i rösti se dělají i z vařených i syrových brambor...

  Odpovědět

 • frydas frydas(autor receptu)

  magdalenka: Když jsme byl malý bydlel jsem v Horní Moštěnici a tak se tam tomu říkalo, řekl bych, že jiný kraj, jiný mrav .. důležitý je, že je to dobrý a ne pod jakým jménem to kde znáte.

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  Mám dojem, že toto sedliacka omeleta nebude - tú robíme z uvarených zemiakov.

  Odpovědět

 • popoluska340 popoluska340

  robievam aj ja a vyborne jedlo

  Odpovědět

Tématické fráze: selská pánev selská omeleta rakouská selská pánev recept bramborová omeleta recept bramborová selská polévka selska placka selský bramborový gulas selská pánev recept bramborová selská pánev recept omeleta z nastrouhaných brambor bramborová omeleta selská omeleta z brambor selská omeleta se salámem selská omeleta videorecepty top omeleta s bramborák s tvarůžek selská omeleta recept selská omeleta z nastrouhanych brambor bramborové omelety top recepty omeleta s vajíčkem a bramborem selská omeleta recept top recepty